Arteta: Musimy być gotowi na każdą sytuację, która nas spotka

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Arteta: Musimy być gotowi na każdą sytuację, która nas spotka

Arteta: Musimy być gotowi na każdą sytuację, która nas spotka
Arteta: Musimy być gotowi na każdą sytuację, która nas spotkaAFP
Mikel Arteta powiedział, że patrzy w przyszłość, a nie wstecz po tym, jak nadzieje drużyny na zdobycie trofeum w tym sezonie zostały zmniejszone porażką w Premier League z Aston Villą i odpadnięciem z Ligi Mistrzów do Bayernu Monachium.

Na sześć meczów do końca zajmujący drugie miejsce Arsenal ma teraz dwa punkty straty do obrońcy tytułu Manchesteru City.

„Jestem teraz w pełni skupiony na tym, co nas czeka. Jesteśmy teraz za Manchesterem City i damy sobie radę” – powiedział Arteta przed meczem z Wolverhampton„Zobaczmy, co możemy teraz zrobić, aby walczyć o to, czego chcemy, czyli wygrać Premier League… zmiana sytuacji może wyglądać dla nas naprawdę pozytywnie”.

Hiszpan powiedział, że nie myśli o tym, czy City straci punkty, ale chce, aby Arsenal był przygotowany na każdą ewentualność.

„Im lepszy się stajesz i im lepiej radzisz sobie z najlepszymi drużynami, jakie kiedykolwiek miała ta liga, wiesz, jakie są przewagi” – powiedział Arteta. „Musisz być gotowy na każdą sytuację, która nas spotka”.

Arteta powiedział, że w zespole nie ma nowych obaw związanych z kontuzjami, ale Jurrien Timber, który w sierpniu doznał kontuzji więzadła krzyżowego przedniego (ACL), nie wróci w sobotę do składu.

„Za wcześnie dla niego. Będzie nadal grał w drużynie do lat 23. Dobrze wyglądał na treningach. Teraz musi zrobić ten krok. Reszta jest w porządku” – powiedział.