Juventus pokonuje Milan dzięki trafieniu Locatellego. Czerwona kartka Thiawa

Reuters/Flashscore
Juventus pokonuje Milan dzięki trafieniu Locatellego. Czerwona kartka ThiawaReuters
Manuel Locatelli zapewnił Juventusowi zwycięstwo 1:0 nad AC Milan w niedzielnym meczu Serie A dzięki trafieniu w drugiej połowie, po tym jak gospodarze musieli grać w dziesiątkę, gdyż obrońca Malick Thiaw otrzymał bezpośrednią czerwoną kartkę.

Milan musiał wygrać, aby odzyskać pozycję lidera Serie A po sobotnim zwycięstwie Interu 3:0 z Torino. W meczu zabrakło jednak kilku kluczowych zawodników, w tym pierwszego bramkarza Mike'a Maignana i obrońcy Theo Hernandeza, którzy zostali zawieszeni na ten mecz za kartki.

Pierwszą okazję miał Milan, ale Olivier Giroud został powstrzymany przez Wojciecha Szczęsnego po oddaniu niskiego strzału z niewielkiej odległości.

Stosunkowo wolne tempo meczu przybrało zaskakujący obrót na pięć minut przed przerwą, gdy Thiaw otrzymał czerwoną kartkę za faul w ostatniej akcji pierwszej połowy na Moise Keanie.

Niedługo po tym napastnik miał okazję zapewnić Juventusowi prowadzenie, ale nie trafił w bramkę.

Heat mapa - Manuel Locatelli
Heat mapa - Manuel LocatelliOpta/AFP

Mając przewagę liczebną, goście przejęli inicjatywę, a w 63. minucie gola strzelił Locatelli. Jego uderzenie z dystansu odbiło się od Rade Krunicia, zaskakując bramkarza Milanu, Antonio Mirante.

Po dziewiątej kolejce Bianconeri zajmują trzecie miejsce w tabeli Serie A z 20 punktami. Milan jest drugi z 21 "oczkami", jeden punkt za liderem Interem Mediolan.

Czerwona kartka Thiawa była pierwszym takim incydentem podczas pierwszej połowy meczu Serie A pomiędzy Juve i Milanem od ponad 25 lat, od czasu kary dla pomocnika Milanu, Zvonimira Bobana.

Pomimo wpuszczenia gola, Mirante pokazał swoją klasę w ostatnich chwilach meczu, najpierw powstrzymując Dusana Vlahovicia, a następnie wykonując niezwykłą podwójną obronę w doliczonym czasie gry.

Arkadiusz Milik grał do 78. minuty i został zastąpiony przez Federico Chiesę.

Mapa strzałów Juventusu w meczu z Milanem
Mapa strzałów Juventusu w meczu z MilanemOpta/AFP

Trener Juventusu, Massimiliano Allegri, był wyraźnie sfrustrowany pod koniec spotkania, wyglądając na niezadowolonego ze swoich zawodników. 56-latek zdjął marynarkę i krawat, a następnie opuścił boisko, za co otrzymał żółtą kartkę.

Po meczu szkoleniowiec powiedział, że jego zespół mógł lepiej poradzić sobie z przewagą liczebną.

"Kiedy graliśmy z 10-osobowym zespołem, nie zaczęliśmy dobrze drugiej połowy. W ostatnich minutach zabrakło nam cierpliwości i pozwalaliśmy Milanowi na kontrataki" - powiedział DAZN.

"Jeśli będziemy zadowoleni ze zwycięstwa, to nigdzie nie dojdziemy. Musimy na tym bazować i poprawić się tam, gdzie popełniamy błędy".

Statystyki meczu AC Milan - Juventus
Statystyki meczu AC Milan - JuventusOpta

"Chodzi tylko o sposób podawania piłki. Grając przeciwko 10 zawodnikom, musisz korzystać z boiska jak z lotniska i nie pozwalać im zbliżyć się do piłki; nie pozwalasz im na kontry w ten sposób" - powiedział Allegri.

W sobotę Juventus podejmie Hellas Verona.