Niezdyscyplinowane Lazio kończyło z ośmioma zawodnikami, AC Milan wygrywa

W meczu pojawiły się trzy czerwone kartki.
W meczu pojawiły się trzy czerwone kartki.AFP
Lazio przegrało przed własnymi kibicami 0:1 z AC Milan na otwarcie 27. kolejki Serie A. W wyniku niechcący pomógł odesłany w 57. minucie Luca Pellegrini. Mediolańczycy wykorzystali grę w przewadze w samej końcówce, gdy gola zdobył zmiennik Noah Okafor. Rzymianie, którzy na początku przyszłego tygodnia rozegrają ważny rewanż w półfinale Ligi Mistrzów, również nie wytrzymali końcówki meczu, otrzymując dwie kolejne czerwone kartki za przepychanki.

Brak Ciro Immobile w wyjściowym składzie był tego dobrym przykładem deficytów Lazio, ale defensywny pomocnik Matías Vecino zdołał go zastąpić w akcji ofensywnej już w ósmej minucie. Piłka posłana z narożnika boiska trafiła właśnie do niego, odbiła się od kolana doświadczonego Południowoamerykanina i przeleciała tuż obok lewego słupka.

Sprawdź komplet statystyk z meczu Lazio - AC Milan

Wyjściowe składy i noty za mecz Lazio-Milan
Wyjściowe składy i noty za mecz Lazio-MilanFlashscore

Być może ta stosunkowo fortunna okazja sprawiła, że Rzymianie zaczęli grać lepiej i przez całą pierwszą połowę byli drużyną lepszą optycznie. Bezpośrednim zagrożeniem dla Mike'a Maignana były jednak tylko strzały z dystansu, z którymi doświadczony Francuz nie miał najmniejszych problemów.

Tuż przed upływem godziny gry Christian Pulisic wykorzystał nieuwagę Pellegriniego, który domagał się faulu na swoim koledze z drużyny, i Amerykanin dał się sfaulować Pellegriniemu. To sprawiło, że zawodnik wyleciał z boiska za drugą żółtą kartkę.

Biancocelesti przez długi czas walczyli w osłabieniu praktycznie bez problemów. W 75. minucie zrobiło się goręcej, gdy Ruben Loftus-Cheek doszedł się do dośrodkowania z prawej strony, jednak Ivan Provedel popisał się fantastyczną interwencją. Chwilę później nie miał szans na obronę przy próbie Leo, ale w tym przypadku uratował go werdykt: spalony.

Mimo całej niemocy ofensywnej Milanu nie udało mu się zachować czystego konta. W 88. minucie Okafor, który wszedł jako zmiennik na ostatnie 20 minut, oddał strzał z pola karnego. Ten został początkowo sparowany przez Provedela, ale przy dobitce tego samego zawodnika golkiper był bezsilny.

Ostatecznie finałowymi akcentami meczu były nie gole, a kolejne czerwone kartki, które pozostawiły Orły z siedmioma zawodnikami w polu, ponieważ Adam Marusić i Matteo Guendouzi zostali odesłani z boiska za niesportowe zachowanie.