Success! W doliczonym czasie strzelił gola na wagę remisu Udinese z Napoli

Serie A: Udinese wyrównuje w doliczonym czasie gry dla Napoli (1-1)
Serie A: Udinese wyrównuje w doliczonym czasie gry dla Napoli (1-1)Profimedia
Udinese zdobyło potencjalnie kluczowy punkt w walce o przetrwanie w Serie A po tym, jak gol Isaaca Successa w doliczonym czasie zapewnił podopiecznym Fabio Cannavaro remis 1:1 z Napoli. Wynik ten przedłuża mizerną wyjazdową passę gości - mają ledwie dwa zwycięstwa w ostatnich 13 meczach.

Udinese wiedziało, że potrzebuje pozytywnego startu w meczu z Napoli, które nie wygrało w trzech ostatnich meczach ligowych. Zebry w Friuli walczą o ligowy byt, podczas gdy Azzurri chcą trzymać się strefy pucharowej.

Sprawdź komplet statystyk meczu Udinese - Napoli

Składy i noty za mecz Udinese - Napoli
Składy i noty za mecz Udinese - NapoliFlashscore

Pierwsza połowa była zacięta, a goście zdominowali posiadanie piłki. Stworzyli jednak niewiele szans w ostatniej tercji. Dało to podopiecznym Cannavaro dużo otuchy w miarę upływu pierwszej połowy, a Lazar Samardžić i Jaka Bijol próbowali - bez powodzenia - posłać piłkę do bramki przy kilku okazjach przed przerwą.

Zdeterminowane, by poprawić się po wznowieniu gry, Napoli było bliskie przełamania impasu w ciągu dwóch minut. Niskie uderzenie Jensa Cajuste zostało wspaniale zduszone przez Madukę Okoye w bramce Udinese. Goście zdobyli wreszcie bramkę niedługo później, gdy Victor Osimhen wyskoczył najwyżej w polu karnym, by w 51. minucie przeciąć lot piłki po wrzutce Matteo Politano.

Po zdobyciu zaledwie dwóch punktów w ostatnich sześciu meczach ligowych, Bianconeri zaczęli szukać natychmiastowej odpowiedzi, ale Alex Meret stał twardo w bramce gości, aby powstrzymać potężne uderzenie Successa.

Udinese kontynuowało poszukiwanie wyrównania, gdy weszli w ostatni kwadrans, ale to Napoli wyglądało na bardziej skłonne do zmiany wyniku. Osimhen już cieszył się z dubletu, gdy okazało się, że jego strzał został unieważniony z powodu spalonego, a kolejny został obroniony przez Okoye.

Gospodarze zdobyli dramatyczny punkt w drugiej minucie doliczonego czasu gry, gdy Success znalazł się w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie, aby klinicznie wykończyć próbę Thomasa Kristensena w polu karnym.

Dzięki temu wynikowi Udinese traci tylko jeden punkt do strefy bezpieczeństwa z trzema meczami ligowymi do rozegrania, podczas gdy Napoli nie wygrało od czterech spotkań. Na razie pozostaje w strefie pucharowej, ale musi punktować skuteczniej, by lokaty nie stracić.