Sytuacja Polek w grupie na mistrzostwach Europy po porażce z Serbkami

Reklama
Reklama
Reklama
Więcej
Reklama
Reklama
Reklama

Sytuacja Polek w grupie na mistrzostwach Europy po porażce z Serbkami

Polki przed meczem z Serbkami
Polki przed meczem z SerbkamiProfimedia
Reprezentantki Polski przegrały w poniedziałek 1:3 z aktualnymi mistrzyniami świata – Serbkami. To komplikuje ich sytuację w grupie, ponieważ mało prawdopodobne, żeby zdołały wywalczyć pierwsze miejsce, które gwarantuje teoretycznie łatwiejszą drogę do strefy medalowej.

Reprezentantki Polki weszły w mistrzostwa Europy zwycięstwem ze Słowenią (3:0) oraz Węgrami (3:1). 

Najtrudniejszy rywal czekał właśnie w trzeciej kolejce. Mecz z Serbkami rozpoczął się idealnie, bo od pewnej wygranej w pierwszej partii. Niestety następne trzy padły już łupem mistrzyń świata, które na 99% zapewniły sobie pierwsze miejsce w grupie.

Polki jeszcze zmierzą się z Belgijkami (22.08) oraz Ukrainkami (24.08). Podopieczne Stefano Lavariniego będą zdecydowanymi faworytkami w tych meczach i powinny zająć drugie miejsce w grupie. Co to by oznaczało? 

Tabela grupy A po trzech meczach
Tabela grupy A po trzech meczachFlashscore

Jeśli Polki zajmą drugą pozycję, to zmierzą się z trzecią drużyną grupy C. Tam zdecydowanie na czele znajdują się Turczynki, drugie zapewne będą Niemki, a o kolejne miejsca walczą reprezentacje Azerbejdżanu, Czech, Szwecji i Grecji. Są to reprezentacje, które na pewno nie powinny stanowić przeszkody dla Polek czy Serbek. 

Ta drużyna, która wygra grupę A, uniknie w ćwierćfinale Turczynek i zagra z dużo słabszym zespołem. Natomiast druga ekipa z grupy, jeśli oczywiście przejdzie 1/8, to zagra w 1/4 właśnie z tą bardzo niebezpieczną drużyną, która wygrała tegoroczną Ligę Narodów. 

Tabela grupy C po trzech meczach
Tabela grupy C po trzech meczachFlashscore

Mecze Polek z Turczynkami w ostatnich latach są codziennością i zazwyczaj stoją na wysokim poziomie. W tym roku podczas fazy grupowej Ligi Narodów udało się przełamać złą serię z tym zespołem, ponieważ poprzednie zwycięstwo miało miejsce w 2015 roku w meczu towarzyskim. 

Na początku sierpnia Polki zagrały aż trzy mecze towarzyskie z Turczynkami. Dwa z nich wygrały i jedno przegrały. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to również między sobą zagrają w walce o strefę medalową mistrzostw Europy.