Tenis Flash: Świątek awansowała w Australian Open, kończymy pierwszą rundę

Tenis Flash: Świątek awansowała w Australian Open, kończymy pierwszą rundęAFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

19:56 Spacerek? Może nie umniejszajmy żadnej z zawodniczek. Niemniej, Weronika Baszak (803. WTA) nie miała żadnego problemu z Brazylijką Rebecą Pereirą (990. WTA) i wygraną 6:2, 6:1 zapewniła sobie grę w drugiej rundzie turnieju ITF W35 w Buenos Aires.

18:54 Olaf Pieczkowski (546. ATP) dobrze zaczął kolejne rozgrywki w Dosze. Polak trafił na rozstawionego z dwójką Erela Yanki (325. ATP), który jeszcze w minionym tygodniu pokonał Pieczkowskiego. Tym razem również Turek zaczął lepiej, ale pierwszy set okazał się ostatnim rozegranym pod jego dyktando. 19-latek z Olsztyna wygrał 2:6, 6:3, 6:3 i w drugiej rundzie zagra z Danem Alexandru Tomescu (613. ATP) z Rumunii.

18:32 Emma Raducanu (296. WTA) ma powody do radości - nie tylko pokonała Shelby Rogers (161. WTA) ze sporym zapasem, ale też czuje się dobrze i nie odczuwa bólu, który naznaczył jej miniony sezon.

14:36 Petra Martić (40. WTA) co prawda jest aktualnie notowana zdecydowanie wyżej, ale była najwyżej nieznaczną faworytką meczu z Ajlą Tomljanovic (271. WTA). Australijka w tie-breaku wygrała pierwszego, wyjątkowo zaciętego seta, a wygraną 7:6(3), 4:6, 6:4 przypieczętowała już pod koniec trzeciej godziny pojedynku. Chorwatka żegna się z Australian Open, a reprezentantka gospodarzy czeka na pojedynek z Jeleną Ostapenko. To będzie zupełnie inny poziom trudności...

13:35 Carlos Alcaraz (2. ATP) także jest już w drugiej rundzie, ale Hiszpan miał w pierwszym secie spore problemy z Richardem Gasquetem (131. ATP). Po wygraniu pierwszej partii w emocjonującym tie-breaku Alcaraz zdominował jednak wydarzenia na korcie, a Gasquet stracił chęci, które miał na początku meczu i ostatecznie drugi w rankingu Hiszpan wygrał 7:6(5), 6:1, 6:2.

13:07 Lorenzo Sonego (41. ATP) stoczył zacięty bój z Danielem Evansem (38. ATP) i pokonał Brytyjczyka w czterech setach 4:6, 7:6(8), 6:2, 7:6(4). W drugiej rundzie poziom trudności poszybuje w górę, najpewniej Włocha czeka mecz z Carlosem Alcarazem.

13:02 Aleksander Bublik (27. ATP) niespodziewanie przegrał w meczu pierwszej rundy Australian Open. Jego pogromca, Sumit Nagal (137. ATP) osiągnął największy sukces w karierze, a za zwycięstwo 6:4, 6:2, 7:6(5) zainkasuje więcej niż zarobił w całym minionym sezonie.

12:26 Przed momentem do drugiej rundy dołączyła turniejowa "6" w męskiej drabince. W niemieckim pojedynku Alexander Zverev (6. ATP) pokonał Dominika Koepfer (62. ATP) 4:6, 6:3, 7:6(3), 6:3. Na kolejnym etapie kolejnym turnieju zmierzy się on. z Lukasem Kleinem (163. ATP).

10:50 Bez zaskoczeń w pierwszej rundzie pod kątem najlepszych zawodniczek świata. Do Igi Świątek, Aryny Sabalenki i Coco Gauff, w drugiej rundzie Australian Open dołącza Jelena Rybakina (3. WTA), która pokonała 7:6(6), 6:4 Karolinę Pliskovą (38. WTA). Teraz na Rod Laver Arena wyjdą Carlos Alcaraz (2. ATP) i Richard Gasquet (131. ATP).

09:10 Niesamowita historia w wykonaniu Yafan Wang (94. WTA). Chinka przegrywała z Soraną Cirsteą (27. WTA) 0:6, 0:3, a mimo to wyciągnęła mecz na 0:6, 7:5, 6:2!

09:07 Istotna do odnotowania informacja z perspektywy drabinki Igi Świątek - Jelena Osatpenko (10. WTA) wygrała 7:6(5), 6:1 z Kimberly Birrell (116. WTA) i awansowała do drugiej rundy. Łotyszka może stanąć na drodze Świątek w ewentualnym ćwierćfinale, a do tej pory regularnie znajdowała sposób na pokonywanie obecnej liderki rankingu.

08:52 Na Rod Laver Arena dalej wygrywają faworyci. Holger Rune (8. ATP) rozprawił się z Yoshihito Nishioką (61. ATP) 6:2, 4:6, 7:6(3), 6:4.

08:50 Największą niespodzianką dzisiejszego dnia jest porażka Alexandra Bublika (27. ATP) z Sumitem Nagalem (137. ATP). Kazach robił prawdziwe show w turnieju Adelajdzie, gdy jego zagrania rozprzestrzeniały się w sieci, a teraz odpadł w pierwszrj rundzie po porażce z Hindusem 4:6, 2:6, 6:7(5).

07:48 Trzeba przyznać, że jak na pięciosetowy pojedynek, to zbyt dużo czasu na korcie panowie nie spędzili. Jack Draper (55. ATP) pokonał Marcosa Girona 6:4, 3:6, 4:6, 6:0, 6:2 i po trzech godzinach i 17 minutach awansował do drugiej rundy Australian Open.

07:39 Dobre informacje z turnieju deblowego. Katarzyna Kawa i Marta Kostiuk awansowały do drugiej rundy debla Australian Open. We wtorek wygrały z Niemką Tatjaną Marią i Holenderką Arantxą Rus 6:0, 6:2.

07:25 Standardowo dzień zaczynamy od przypomnienia wydarzeń z nocy, czyli z sesji porannej w Australian Open:

Informacją dnia dla polskich kibiców jest oczywiście awans do drugiej rundy Igi Świątek (1. WTA). Liderka światowego rankingu pokonała Sofię Kenin (41. WTA) 7:6(2), 6:2. Nie był to łatwy początek turnieju wielkoszlemowego dla raszynianki, ale poradziła sobie z tym zadaniem. W drugiej rundzie zagra z Danielle Collins (62. WTA), która pokonywała Polkę w półfinale w Melbourne w 2022 roku.

Póki co zabrakło niespodzianek w dzisiejszych spotkaniach. Swoje spotkania wygrały Victoria Azarenka (22. WTA) czy Daria Kasatkina (13. WTA), choć obie oddały seta swoim rywalkom. Białorusinka pokonała 6:1, 4:6, 6:3 Camilę Giorgi (53. WTA), a Rosjanka triumfowała 6:2, 3:6, 6:2 z Peyton Stearns (48. WTA).

W męskiej drabince bardzo spokojny awans do drugiej rundy uzyskał Casper Ruud (11. ATP), który rywalowi oddał tylko pięć gemów. W lekko ponad dwie godziny pokonał Alberta Ramosa (85. ATP) 6:1, 6:3, 6:1.

W drugiej rundzie zameldował się też będący ostatnio w dobrej formie Grigor Dimitrow (13. ATP), który wygrał 4:6, 6:3, 7:6(1), 6:2 z Martonem Fucsovicsem (70. ATP)