Tenis Flash: jedynki w Estoril i Charleston zagrają w półfinale, Piter w finale

Jessica Pegula i Casper Ruud pewnie awansowali do półfinałów w Charleston i EstorilAFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tennis Flash przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić!

23:32 Gra w Charleston została przerwana z powodu deszczu, ale inne turnieje nadal się odbywają. W Houston Tomas Machac (22) pokonał Marcosa Girona (29) 6-4, 6-4, podczas gdy Yannick Hanfmann (31) pokonał numer 18 Tommy'ego Paula (25) 7-6, 6-2.

W tym samym czasie w Bogocie, Francesca Jones (22) zakończyła wspaniałą passę w meczu z Tatjaną Marią (35), która wygrała 6-3, 6-4.

21:38 Cristian Garin (26) potrzebował dwóch tie-breaków, by pokonać Zizou Bergsa (23) i wygrać 7-6, 7-6, dzięki czemu awansował do ostatniej ósemki w Houston. Tomas Martin Etcheverry (23) również przeszedł dalej.

20:39 Zobacz więcej tenisowych emocji z poniższego meczu w naszym ATP Flashmoment of the day.

ATP Flashmoment of the day

20:03 Zgodnie z oczekiwaniami, numer jeden na świecie Casper Ruud (24) dostał się do finału w Estoril, ale został zmuszony do wysiłku przez Quentina Halysa (26). Norweska gwiazda wygrała pierwszego seta 6-4, po czym Halys powrócił do gry i wygrał drugiego 6-3, a trzeciego doprowadził do tie breaka. Jednak Ruud dominował w decydującym secie, wygrywając go 7-2 i awansując do niedzielnego meczu z Miomirem Kecmanoviciem.

Ruud - Halys highlights
Wywiad z Casperem Ruudem po meczu

19:53 Frances Tiafoe (25), jeden z głównych bohaterów tego weekendu w Teksasie, pokonał Amerykanina Steve'a Johnsona (33) 6-2, 6-4 w 75 minut i znalazł się w ostatniej ósemce. Dziś wieczorem zmierzy się z Jasonem Kublerem.

Tiafoe - Johnson highlights

19:35 Jason Kubler (29) znalazł się w kolejnej rundzie turnieju w Houston, po tym jak pokonał Daniela Elahi Galana (26) 6-4, 6-2 w godzinę i 22 minuty.

19:20 Mamy potwierdzony finał w Marrakeszu. Roberto Carballes Baena (30) zmierzy się z Alexandre Mullerem (26) po tym jak Francuz pokonał Pavla Kotova (24) 7-5, 7-6.

18:56 Gijs Brouwer pokonał 6:4; 7:6(4) Johna Isnera w 1/8 turnieju w Houston, a Jeffrey John Wolf 6:4; 6:1 ograł Denisa Kudlę na tym samym etapie. Brouwer i Wolf zagrają między sobą o awans do półfinału.

18:37 Katarzyna Piter i Oksana Kałasznikowa zagrają w finale turnieju WTA w Bogocie. Polsko-gruziński duet pokonał parę Lidia Morozowa/Laura Pigossi 6:2; 6:4. Ich rywalkami w finale będą Irina Chromaczowa i Irina Szymanowicz.

17:39 Ugo Humbert zagra w finale kwalifikacji do turnieju w Monte Carlo. Francuz pokonał Monakijczyka Lucasa Catarinę 7:6(8); 6:4.

17:30 Miomir Kecmanovic rozbił Marco Cecchinato 6:3; 6:1 i wywalczył awans do finału w Estoril

Skrót meczu Kecmanovic – Cecchinato

17:22 Alexei Popyrin miał problemy, ale ostatecznie powalczy o udział w turnieju ATP Masters 1000 w Monte Carlo. Australijczyk pokonał w trzech setach (3:6; 6:3; 6:1) Vita Kopriva

16:53 Benoit Paire zagra w finale kwalifikacji w Monte Carlo. Doświadczony Francuz pokonał 6:3; 6:3 swojego rodaka Gregoire Barrere

16:50 Roberto Carballes Baena awansował do finału w Marrakeszu. Hiszpan odwrócił losy meczu i pokonał rozstawionego z numerem "2" – Daniela Evansa. Mecz zakończył się wynikiem 2:6; 6:4; 6:2.

Skrót meczu Carballes Baena – Evans

15:41 Ze zmiennym szczęściem radzą sobie Francuzi w kwalifikacjach do Mastersa w Monte Carlo. Luca van Assche pokonał Attilę Balazsa 6:2; 6:0. Natomiast Constant Lestienne przegrał w trzech setach z Lucą Nardim 3:6; 7:6(6); 2:6.

15:08 Ilja Iwaszka pokonał Hugo Gastona i zameldował się w finale kwalifikacji w Monte Carlo. Białorusin wygrał 6:4; 6:4.

14:15 Taro Daniel bardzo pewnie pokonał Otto Virtanena 6:1; 6:4. Japończyk awansował do finału kwalifikacji w Monte Carlo.

14:00 Daniel Michalski wygrał turniej ITF M25 w Santa Margherita di Pula. Jego rywalem w finale był Francuz Timo Legout. Polak pokonał przeciwnika 6:4; 6:3 i zgarnął tytuł.

13:30 Filip Krajinovic odwrócił losy meczu z Romanem Safiullinem. Serb przegrał pierwszego seta 6:7(4), ale kolejne dwa padły już jego łupem 6:3; 6:2.

13:08 Marton Fucsovics po trudnym boju awansował do finału kwalifikacji w Monte Carlo. Ćwierćfinalista Wimbledonu z 2021 roku pokonał Giulio Zeppieriniego 4:6; 6:4; 6:2.

13:04 Weronika Falkowska przegrała w półfinale turnieju ITF W25 w Santa Margherita di Pula. Polka uległa 2:6; 3:6 Rosjance Jekaterinie Makarowej

12:48 Kolejnymi zawodnikami, którzy zagrają w finale kwalifikacji, są: Oscar Otte i Emil Ruusuvuori. Niemiec pokonał Hiszpana Pedro Martineza 6:2; 6:4. Fin natomiast okazał się lepszy od Monakijczyka Hugo Nysa 6:3; 6:4.

12:37 Ruszyły kwalifikacje do turnieju ATP Masters 1000 w Monte Carlo. Jako pierwszy do finału zakwalifikował się Jan-Lennard Struff. Niemiec pokonał Peruwiańczyka Juana Pablo Virillasa 7:5; 6:2.

09:16 Do półfinału w Bogocie dotarła Francesca Jones. Brytyjka, która urodziła się z zespołem EEC i nie ma po jednym palcu u każdej z rąk oraz brakuje jej trzech palców u stóp. Nie przeszkadza to jej w robieniu sportowej kariery. Jones o awans do finału w Bogocie zagra z turniejową "2" Tatjaną Marią. W drugim półfinale powalczą Payton Stearns i Kamilla Rakhimova

09:10 Nie ma niespodzianek w półfinale w Charleston, do półfinału awansowały wszystkie najwyżej rozstawione tenisistki.

Pary:

Jessica Pegula (1) – Belinda Bencic (4)

Daria Kasatkina (3) – Ona Jabeur (2)

Skrót meczu Keys – Kasatkina

08:05 Jessica Pegula po bardzo wyrównanym meczu pokonała w ćwierćfinale w Charleston Paulę Badosę 6:4; 7:6(6) i o finał zagra z Belindą Bencic. Więcej o tym meczu

Pomeczowy wywiad Peguli

08:02 Casper Ruud pewnie pokonał Sebastiana Baeza w ćwierćfinale turnieju w portugalskim Estoril. Norweg wygrał 6:3; 6:0. Jego rywalem w walce o finał będzie Quentin Halys. Więcej o tym meczu. Drugi półfinał przyniesie rywalizację Miomira Kecmanovicia z Marco Cecchinato