Iga Świątek idzie jak burza. Polka rozbiła Ons Jabeur w ostatnim meczu fazy grupowej

Iga Świątek wygrała wszystkie mecze w fazie grupowej podczas WTA Finals
Iga Świątek wygrała wszystkie mecze w fazie grupowej podczas WTA FinalsAFP
Iga Świątek rozbiła Ons Jabeur w ostatnim meczu fazy grupowej WTA Finals w Cancun. Polka wygrała 6:1; 6:2 i z pierwszego miejsca awansowała do półfinału tego turnieju. Jej rywalką w walce o finał będzie Aryna Sabalenka.

Iga Świątek już przed meczem zapewniła sobie awans do fazy pucharowej, ponieważ Marketa Vondrousova wygrała seta w starciu z Coco Gauff, ale potrzebowała seta, żeby wywalczyć pierwsze miejsce w grupie.

Polka wcześniej pokonała w dwóch setach właśnie Gauff i Vondrousovą. Tym razem nie dała żadnych szans Ons Jabeur, która również marzyła o półfinale, ale na marzeniach się skończyło.

Iga Świątek zaczęła swoje spotkanie po trzeciej w nocy czasu polskiego, ale nie spędziła na korcie zbyt wiele czasu. Od stanu 1:1 w pierwszej partii kolejne pięć gemów padło łupem Polki.

Była liderka rankingu WTA przełamała rywalkę na początku drugiej partii, ale za moment sama straciła podanie. Iga jednak nie dała się przycisnąć rywalce i wygrała gema przy podaniu przeciwniczki. Polka prowadziła 3:2 i od tego momentu ponownie dominowała.

Kolejne trzy gemy padły łupem Igi Świątek, która ostatecznie nie straciła nawet seta w fazie grupowej i bardzo pewnie wygrała swoją grupę. Jej rywalką w walce o finał będzie Aryna Sabalenka. Jeśli Polka pokona Białorusinkę, a następnie wygra cały turniej, to wróci na pozycję liderki światowego rankingu. W przeciwnym razie to Sabalenka zakończy rok jako najlepsza tenisistka.