Tenis Flash: Świątek zyskała w rankingu, Fritz i Tsitsipas za burtą w Szanghaju

Tenis Flash: Świątek zyskała dużo punktów w rankingu, trwa turniej w Szanghaju
Tenis Flash: Świątek zyskała dużo punktów w rankingu, trwa turniej w SzanghajuAFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

23:00 Największy moment męskiego tenisa w poniedziałek? Ten, gdy uskrzydlony Ugo Humbert "kończył" Stefanosa Tsitsipasa.

FlashMoment ATP

21:34 Ta piłka nie była dość mocna, by Donna Vekić do niej nie doszła. Wymiana z pojedynku Chorwatki z Nao Hibino to nasz poniedziałkowy FlashMoment WTA – najsmakowitszy kąsek dnia w kobiecym tenisie.

FlashMoment WTA

18:31 Kolejny faworyt żegna się z rozgrywkami w Szanghaju. W ostatnim meczu poniedziałku Stefanos Tsitsipas (6. ATP) nie sprostał rówieśnikowi, Ugo Humbertowi (34. ATP). Francuz zaskoczył Greka już w pierwszym secie, którego wygrał stosunkowo bezpiecznie, przy jednym przełamaniu. Tsitsipas dopiero w 10. gemie walczył o odrobienie straty, ale nie udało się. Wygrał co prawda drugą partię, ale w decydujących gemach trzeciego seta ponownie zawiódł. Co prawda powrócił z 0:3 na 4:4, ale gem nr 12 – przy podaniu Greka – padł łupem Humberta, podobnie jak cały mecz (6:4, 3:6, 7:5). To on zagra teraz z Amerykaninem J. J. Wolfem.

Skrót meczu Tsitsipas-Humbert

17:50 Carlos Alcaraz (2. ATP) nie zostawił złudzeń Danowi Evansowi (33. ATP), choć Brytyjczyk prowadził już 4:1 w pierwszym secie. Później jednak Hiszpan podkręcił tempo i nie pozwolił rywalowi utrzymać przewagi. Jak przyznał Carlitos, był to jeden z jego najtrudniejszych meczów poza Wielkim Szlemem. Wygrana 7:6(1), 6:4 daje mu awans do 1/8 finału, gdzie zmierzy się z Grigorem Dimitrovem (19. ATP).

Skrót meczu Alcaraz-Evans

15:50 Jak Iga Świątek podbiła Pekin? Konsekwencją, uporem, spokojem w decydujących momentach. Chwilami grała olśniewająco, nie spuszczając oczu z celu, ale pracując nad każdą rywalką po kolei. Pierwszy triumf od chwili spadku na drugie miejsce w rankingu WTA nie tylko jest rekordowy dla Świątek, jest też niezwykle cenny dla jej pewności siebie.

Uniesiona pięść i okrzyki - tak, ale dopiero po kończeniu kolejnych piłek
Uniesiona pięść i okrzyki - tak, ale dopiero po kończeniu kolejnych piłekAFP

15:38 Walczyli zaciekle, wygrał wyżej notowany z tenisistów. Ilja Marczenko (271. ATP) z Ukrainy w dwóch setach pokonał Kacpra Żuka (301. ATP) 7:5, 7:5, zamykając Polakowi drogę do głównego turnieju w słowackiej Bratysławie.

14:55 W drużynie Polski, która wystąpi w zbliżającym się turnieju finałowym Pucharu Billie Jean King Cup w Sewilli (7-12 listopada) znalazły się Magda Linette, Magdalena Fręch, Katarzyna Kawa i Weronika Falkowska - poinformował Polski Związek Tenisowy (PZT).

11:53 Hubert Hurkacz nie pograł zbyt długo w turnieju deblowym w Szanghaju. W pierwszej rundzie - w parze z Benem Sheltonem - odpadli po super tie-breaku (5:7, 7:5, 6-10). Dobrze układający się pierwszy set musiał zostać przerwany w kluczowym momencie, gdy Hurkacz i Shelton mogli zamknąć go na swoją korzyść. Po powrocie przegrali seta i pomimo uratowania rywalizacji w drugiej partii, decydujące punkty w super tie-breaku szły na konto Brytyjczyka Camerona Norrie i Australijczyka Rinky'ego Hijikaty.

10:50 Tommy Paul (12. ATP) nie miał łatwej przeprawy z młodziutkim wciąż Arthurem Filsem (44. ATP). 19-letni Francuz po tie-breaku doprowadził do remisu w setach i zmusił faworyta do walki prawie trzy godziny o wygraną 6:4, 6:7(7), 6:4.

Skrót meczu Paul-Fils

08:35 Iga Świątek w najnowszym rankingu WTA zbliżyła się do Aryny Sabalenki. Polka wygrała turniej WTA 1000 w Pekinie i tym samym traci do liderki rankingu już tylko 590 punktów, a na pierwsze miejsce zestawienia będzie mogła awansować w trakcie WTA Finals w Cancun. W czołowej dziesiątce nie doszło do żadnych roszad.