Alcaraz wraca na French Open z myślą o powrocie do gry po kontuzji. Najpierw zmierzy się z Wolfem

Reklama
Reklama
Reklama
Więcej
Reklama
Reklama
Reklama

Alcaraz wraca na French Open z myślą o powrocie do gry po kontuzji. Najpierw zmierzy się z Wolfem

Alcaraz miał problemy z kontuzjami podczas sezonu na kortach ziemnych
Alcaraz miał problemy z kontuzjami podczas sezonu na kortach ziemnych Reuters
Światowy numer trzy Carlos Alcaraz powraca na French Open z nadzieją na pozbycie się wspomnień o urazach, które powstrzymały jego szarżę na tytuł w 2023 roku, ale najpierw będzie musiał rozwiać wątpliwości spowodowane niedawną kontuzją, kiedy w niedzielę zagra z J.J. Wolfem.

Zeszłoroczny półfinał Alcaraza z ostatecznym mistrzem Rolanda Garrosa Novakiem Djokoviciem był zapowiadany jako starcie tytanów, ale zakończył się urazem Hiszpana.

Po powrocie na ten sam kort, Alcaraz znów nie odczuwa bólu po tym, jak kontuzja prawego przedramienia zmusiła go do opuszczenia Monte Carlo i Barcelony oraz uniemożliwiła mu obronę tytułu w Madrycie, ale Hiszpan wciąż ma wątpliwości.

"Nie odczuwam żadnego bólu podczas treningów, kiedy wchodzę na kort. Ale wciąż myślę o tym podczas uderzeń forehandem. Trochę boję się uderzać każdy forehand w 100%" - powiedział Alcaraz, który opuścił również turniej Italian Open w Rzymie w okresie poprzedzającym Rolanda Garrosa.

"Przyjeżdżam na ten turniej z mniejszą liczbą meczów niż chciałem, ale skupiam się na treningu... Nabieram rytmu, nabieram pewności siebie na treningach, co jest naprawdę ważne i myślę, że nie potrzebuję zbyt wielu meczów, aby osiągnąć 100%".

Kilka innych wielkich nazwisk również rozpoczyna swoją kampanię, a czterokrotna mistrzyni Naomi Osaka otwiera rywalizację na głównym korcie z Włoszką Lucią Bronzetti.

Clay nigdy nie był najlepszą nawierzchnią dla byłej numer jeden na świecie Osaki, a japońska zawodniczka, która w tym roku powróciła po przerwie macierzyńskiej, jest podekscytowana.

"Wiem, że każdy, kto gra w tym turnieju, jest naprawdę trudnym przeciwnikiem. Poza tym to pierwsza runda Wielkiego Szlema" - powiedziała dziennikarzom Osaka.

"Zwykle jestem zdenerwowana podczas meczów pierwszej rundy. Zamierzam więc dać z siebie wszystko i sprawdzić, czy wszystkie lekcje, których nauczyłam się do tej pory, pozwoliły mi stać się lepszą zawodniczką".

Jelena Ostapenko będzie chciała kontynuować swój mocny początek sezonu, grając z Jaqueline Cristian, podczas gdy były mistrz Stan Wawrinka zmierzy się z wicemistrzem z 2016 roku Andym Murrayem w wieczornej sesji o miejsce w drugiej rundzie.

Francuscy kibice mają nadzieję, że będą mieli wiele powodów do radości, ponieważ w dniu otwarcia wystąpią Caroline Garcia, Ugo Humbert i Richard Gasquet.