Tenis Flash: Linette awansowała do 3. rundy w Rzymie, Fręch przegrała z Keys

Magdalena Fręch po turnieju w Rzymie zanotuje awans o kilkanaście miejsc w rankingu WTAProfimedia
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flash przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić!

23:34 Gra w stolicy Włoch dobiegła końca. W ostatnim meczu dnia Włoch Matteo Arnaldi stoczył gigantyczną dwugodzinną i 24-minutową bitwę z Diego Schwartzmanem, kończąc ją wynikiem 6-1, 4-6, 6-3.

21:48 W dzień wielu sensacji Caroline Garcia awansowała do następnej rundy dzięki zwycięstwu 6-4, 3-6, 7-5 nad Aną Bogdan. Kolejny trzysetowy mecz, tym razem między Aleksem Molcanem a Stefano Napolitano, wygrał Słowak z rezultatem 6-4, 3-6, 7-6.

20:52 Kolejny szok w Rzymie! Światowa dwójka i mistrzyni Madrid Masters Aryna Sabalenka została pokonana przez Sofię Kenin 7-6, 6-2. To ogromny sukces Amerykanki, z kolei Białorusinka z pewnością będzie chciała jak najszybciej zapomnieć o tej porażce.

20:37 JJ Wolf miał dziś zmierzyć się z Quentinem Halysem, jednak Francuz musiał wycofać się z turnieju z powodu kontuzji, ale to nie wybiło Amerykanina z rytmu, który zwyciężył z Hugo Grenierem, wygrywając spotkanie 7-5, 7-5.

Skrót meczu Wolf - Grenier
Flashscore

W turnieju WTA w Rzymie Camila Osorio (21) pokonała Petrę Martic (32) 6:4, 6:2.

Nasz ATP FlashMoment pochodził z meczu Davida Goffina. Belg silnym forhendem minął Lucę Nardiego, który mógł tylko patrzeć, jak traci punkt.

Flashmoment dnia
Flashscore

19:09 Sensacja w 2. rundzie turnieju pań w Rzymie! Rozstawiona z numerem "3" Jessica Pegula przegrała z Taylor Townsend (168. WTA) 2:6; 6:3; 3:6 i pożegnała się z turniejem.

18:38 Beatriz Haddad Maia będzie rywalką Magdy Linette w 3. rundzie turnieju WTA 1000 w Rzymie. Brazylijka pokonała 6:2; 6:3 Elenę Gabrielę Ruse.

18:22 Fabian Marozsan pokonał Corentina Mouteta 6:0; 6:7(8); 6:2 i wywalczył awans do 2. rundy w Rzymie.

18:04 Yannick Hanfmann awansował do 2. rundy w Rzymie. Nicolas Jarry przegrał pierwszego seta 4:6, później prowadził w drugim secie 3:1, ale ostatecznie ponownie 6:4 lepszy był Niemiec.

17:12 Lorenzo Sonego i Nuno Borges również zakończyli swoje mecze w Rzymie. Rywalem Włocha był Jeremy Chardy, a mecz zakończył się wynikiem 6:2; 6:1. Portugalczyk ograł natomiast 6:4; 6:1 Dusana Lajovicia.

17:08 Emil Ruusuvuori pokonał 6:4; 3:6; 7:6(6) Ugo Humberta w Rzymie. Spotkanie trwało trzy godziny, a Fin obronił piłkę meczową przy stanie 4:5 w trzecim secie oraz przy wyniku 6:5 w tie-breaku. Jego kolejnym rywalem będzie Danił Miedwiediew.

Skrót meczu Sonego – Chardy
Flashscore

16:53 Anhelina Kalinina łatwo (6:2; 6:2) pokonała Annę Blinkovą i awansowała do 3. rundy w Rzymie. Mecz Ukrainki z Rosjanką trwał nieco półtorej godziny.

16:51 Albert Ramos-Vinolas pokonał 4:6; 6:1; 6:4 Francesco Passaro i zameldował się w 2. rundzie turnieju ATP w Rzymie.

16:20 Magdalena Fręch nie sprawiła niespodzianki i przegrała w 2. rundzie turnieju WTA 1000 w Rzymie z Madison Keys 3:6; 2:6. Więcej o tym meczu tutaj

16:10 Guido Pella awansował do 2. rundy w Rzymie. Maxime Cressy nie był w stanie nawiązać równorzędnej walki z Argentyńczykiem i przegrał 3:6; 4:6.

15:50 David Goffin pokonał 3:6; 6:4; 6:2 Lucę Nardiego i awansował do 2. rundy w Rzymie. Dalej gra też Marco Cecchinato, który wygrał 6:3; 7:5 z Mackenzie McDonaldem.

Skrót meczu Goffin – Nardi
Flashscore
Pomeczowa wypowiedź Goffina
Flashscore

15:15 Marie Bouzkova pokonała 6:4; 6:3 Caty McNally i zameldowała się w 3. rundzie turnieju WTA w Rzymie. Czeszka w pierwszym secie przegrywała 0:4, ale od tego momentu wygrała aż 10 gemów z rzędu. Jej kolejną przeciwniczką będzie Coco Gauff.

14:58 Rozpoczęło się spotkanie Magdaleny Fręch z Madison Keys.

14:45 Magda Linette awansowała do 3. rundy turnieju WTA 1000 w Rzymie. Linda Noskova postawiła trudne warunki w pierwszym secie, ale Polka zdołała wygrać w tie-breaku. Druga partia to już dominacja Linette. Mecz zakończył się wynikiem 7:6(4); 6:1. Więcej o tym meczu tutaj

14:16 Thiago Monteiro nie dał żadnych szans Adrianowi Mannarino, pokonując Francuza 6:1; 6:2. Brazylijczyk w drugiej rundzie zmierzy się z Borną Coriciem.

14:15 Coco Gauff (5. WTA) w ekspresowym tempie zameldowała się w 3. rundzie turnieju w Rzymie. Amerykanka wygrała 6:0; 6:1 z Julią Putincewą (51. WTA). Spotkanie trwało tylko godzinę.

13:52 Jason Kubler (66. ATP) i Daniel Altmaier (65. ATP) awansowali do 2. rundy turnieju w Rzymie. Oba mecze trwały ponad dwie i pół godziny. Niemiec pokonał Giulio Zappieriego 7:6(3); 4:6; 6:0, a Australijczyk był lepszy 6:7(6); 6:4; 6:2 niż Marc-Andrea Huesler.

Skrót meczu Altmaier – Zappieri
Flashscore

13:05 Xiyu Wang (75. WTA) pokonała 6:4; 7:5 Irinę-Camelię Begu (27. WTA) i awansowała do 3. rundy w Rzymie. Chinka przegrywała już 3:5 i broniła dwóch piłek setowych, ale zdołała odwrócić losy drugiej partii.

12:56 Weronika Kudiermietowa pokonała 7:5; 6:2 Nurię Parrizas-Diaz i awansowała do 3. rundy w Rzymie. Za moment na tym korcie powinna pojawić się Magda Linette i Linda Noskova.

12:53 Victoria Azarenka pokonała 6:4; 6:3 Sloane Stephens. W obu setach Amerykanka jako pierwsza przełamywała rywalkę, ale ostatecznie nie potrafiła utrzymać przewagi. Białorusinka w 3. rundzie zagra ze zwyciężczynią spotkania Fręch – Keys.

Pomeczowa wypowiedź Azarenki
Flashscore

12:41 Roberto Carballes Baena łatwo pokonał 6:2; 6:3 Hugo Delliena i awansował do 2. rundy turnieju w Madrycie.

12:33 Ana Bondar (93. WTA) idzie jak burza w Rzymie. Węgierka niespodziewanie pokonała 7:6(5); 6:2 Karolinę Pliskovą (14. WTA) i zagra w 3. rundzie.

11:25 Magda Linette i Linda Noskova wyjdą na kort po zakończeniu trwającego spotkania Nuria Parrizas-Diaz – Weronika Kudiermietowa. Na tym samym korcie zagra też Magdalena Fręch, która zagra z Madison Keys po meczu Linette.

10:51 Quentin Halys wycofał się z turnieju w Rzymie. Jego miejsce w głównej drabince zajął Hugo Grenier. Rywalem Francuza w walce o 2. rundę będzie J.J. Wolf. Zwycięzca tego pojedynku zmierzy się z Hubertem Hurkaczem.

07:36 Dziś sporo emocji czeka polskich kibiców tenisa w turnieju kobiet, ponieważ o awans do 3. rundy powalczą Madga Linette i Magdalena Fręch. Ciekawie będzie natomiast późnym wieczorem, kiedy Aryna Sabalenka zmierzy się z Sofią Kenin