Tenis Flash: Dwie wygrane Hurkacza, Świątek robi progres i zagra z Muchovą

Tenis Flash: Świątek i Hurkacz zagrają dziś w Kanadzie. Czas na mecze drugiej rundyAFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flash przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić!

00:29 Na takie wieści warto czekać dłużej w pracy! Hubert Hurkacz i Mate Pavić wyeliminowali najwyżej rozstawioną parę debla. W meczu z Koolhofem i Skupskim przegrywali w 0:1 i rywale mieli ich na widelcu pod koniec drugiego seta. Nic z tego, Hurkacz i Pavić wyrwali seta, a w super tie-breaku nie zostawili złudzeń. Wygrana 6:7(2), 7:6(2), 10-5 oznacza, że ćwierćfinał już jest ich!

00:25 Jedna wygrana i… tyle. Caroline Woźniacki kończy udział w turnieju WTA w Montrealu na drugim pojedynku. Jej pogromczynią okazała się Marketa Vondrousova. W pierwszym secie Czeszka nie dała powracającej legendzie szans, w drugim dała się dogonić, ale na finiszu dominowała, wygrywając 6:2, 7:5. 10. zawodniczka świata awansowała do 1/8 finału, gdzie czeka na nią Coco Gauff.

23:29 Nie jest niespodzianką wygrana, znacznie większą stanowi wynik. Jennifer Brady (584. WTA) wygrała pierwszego seta z Jeleną Rybakiną (4. WTA). Później faworytka zrobiła już swoje i uratowała zwycięstwo w meczu, ale sama również potrzebowała tie-breaka, by poradzić sobie z 28-letnią Amerykanką. Ostatecznie Kazaszka wygrała 6:7(3), 7:6(5), 6:3.

23:05 Alexander Zverev (16. ATP) niedawno wygrał turniej w Hamburgu, ale w Toronto o powtórzeniu sukcesu może już zapomnieć. W środowy wieczór przegrał z Alejandro Davidovichem Fokiną (37. ATP). Niemiec wygrał jedynie trzy swoje gemy serwisowe i uległ Hiszpanowi 1:6, 2:6.

Alexander Zverev - Alejandro Davidovich Fokina, skrót meczu

22:24 Zgodnie z przewidywaniami, w 1/8 finału w Montrealu przeciwniczką Igi Świątek będzie kolejna Karolina z Czech, tym razem Muchova (17. WTA). Spotkanie ma się odbyć w czwartkowy wieczór.

22:17 Dzielą ich 273 pozycje rankingowe oraz... fakt, że ten wyżej notowany już nie pogra w Toronto. Stefanos Tsitsipas (4. ATP) przegrał w dwóch setach z Gaelem Monfilsem (276. ATP). Francuz pokonał Greka 6:4, 6:3.

Skrót meczu Tsitsipas-Monfils

21:37 Druga rakieta turnieju w Toronto to za wysokie progi dla Matteo Arnaldiego (66. ATP). Włoch dopiero w drugim secie nawiązał wyrównaną walkę z Daniiłem Miedwiediewem (3. ATP), a to było za mało. Faworyt wygrał 6:2, 7:5.

21:08 Co mówiła Iga Świątek po wygranej w środę? Że progres pomiędzy jednym setem a drugim bardzo ją ucieszył. Jak i nas!

Wypowiedź pomeczowa Igi Świątek

20:53 Choć w pierwszym secie górą był Miomir Kecmanović (44. ATP), to w dwóch kolejnych Hubert Hurkacz oddał mu tylko trzy gemy! Polak wygrał 5:7, 6:3, 6:0 czeka zatem na Carlosa Alcaraza w kolejnej rundzie!

Wynik i statystyki meczu Kecmanović-Hurkacz
Wynik i statystyki meczu Kecmanović-HurkaczFlashscore

20:42 Iga Świątek nie potrzebowała trzech setów do pokonania Karoliny Pliskovej, nawet jeśli w pierwszej partii nic nie szło po jej myśli. Polka wygrała 7:6(6), 6:2 w swoim pierwszym pojedynku w Montrealu.

Wynik i statystyki meczu Świątek-Pliskova
Wynik i statystyki meczu Świątek-PliskovaFlashscore

19:56 Ponad godzinę walczyli w pierwszym secie, wygranym minimalnie przez faworyta. Taylor Fritz (9. ATP) następnie nadspodziewanie szybko przepadł w drugim secie, ale w trzecim to on ponownie był górą nad Ugo Umbertem (34. ATP) i po zwycięstwie 7:6(7), 3:6, 6:3 to Amerykanin zagra w 1/8 finału w Toronto.

Skrót meeczu Humbert-Fritz

19:46 Mamy polski ćwierćfinał w Kozerkach! Maja Chwalińska (532. WTA) po przegranej w pierwszym secie wygrała dwa kolejne. Prawie 2,5 godziny po rozpoczęciu mogła świętować wygraną 4:6, 6:4, 6:1 nad Anną Siskovą (328. WTA). W ćwierćfinale na Chwalińską czeka już Martyna Kubka.

18:48 Sensacja czy tylko niespodzianka? Na pewno radość dla Amerykanów. Mackenzie McDonald (59. ATP) odprawił z turnieju w Toronto Andrieja Rublowa (7. ATP) po dwóch setach. Reprezentant Ameryki Północnej już jest w 1/8 finału i tam czeka na – nominalnie – zdecydowanie słabszego rywala. Zakończenie meczu Rublowa z McDonaldem w dwóch setach oznacza, że kort jest gotowy na przyjęcie Huberta Hurkacza! Start meczu o 19:00.

17:28 Katarzyna Kawa (264. WTA) uległa podczas Polish Open w Kozerkach Martynie Kubce (603 WTA). W pierwszym secie faworytka wygrała ze sporym zapasem, a drugi rozpoczął się znacznie lepiej dla Kubki. Co prawda Kawa wyrównała od 1:4  do 5:5, ale partii uratować się nie dało. W meczu przerwanym opadami deszczu (i przeniesionym do hali) górą okazała się 22-latka, która w trzecim secie również wyszła na 4:1 i tym razem nie dała się dogonić, wygrywając 3:6, 7:5, 6:3

Statystyki meczu Kubka-Kawa w Kozerkach
Statystyki meczu Kubka-Kawa w KozerkachFlashscore

14:57 Organizatorzy turnieju WTA 500 w Tokio poinformowali, że w tegorocznej edycji imprezy wystąpi Iga Świątek. Znamy więc już pierwsze plany Polki po zbliżającym się US Open

14:19 Iga Świątek zaprasza na swój pierwszy mecz w Montrealu. Polka zaczyna od pojedynku z Karoliną Pliskovą. Jego początek zaplanowano na 18:30 naszego czasu. Ponieważ to pierwszy mecz na korcie centralnym, powinien rozpocząć się o czasie. My również zapraszamy, relację na żywo można śledzić w linku powyżej!

08:59 Jiri Lehecka (38. ATP) nie miał sposobu na Caspera Ruuda (5. ATP). Co nie oznacza, że Norwega czekał spacerek przeciwko Czechowi. W pierwszym secie rozstrzygnął dopiero tie-break, wygrany przez faworyta 8-6. Cały mecz trwał godzinę i 45 minut, zakończył się wygraną 7:6(6), 6:4.

Skrót meczu Lehecka-Ruud

08:38 Już dzisiaj ciąg dalszy zmagań w drugiej rundzie turniejów WTA i ATP w Kanadzie. Wśród rywalizujących w Toronto mężczyzn do trzeciej rundy awansował jedynie tylko Casper Ruud, który pokonał w nocy Jiriego Leheckę 7:6(6), 6:4. Dzisiaj spróbuje zrobić to reszta zawodników, a wśród nich Hubert Hurkacz, który w godzinach wieczornych polskiego czasu zagra z Miomirem Kemanoviciem.

Spośród grających w Montrelu pań w trzeciej rundzie są już za to Jasminne Paolini, Marie Bouzkova i Sloane Stephens. Żadnego rozegranego meczu na koncie nie ma za to Iga Świątek, która dziś wkroczy do rywalizacji, którą zacznie od starcia w drugiej rundzie z Karoliną Pliskovą