Fręch pewnie awansowała do głównej drabinki turnieju w Hobart

Fręch pewnie awansowała do głównej drabinki turnieju w HobartProfimedia
Magdalena Fręch z sukcesem przeszła dwustopniowe eliminacje do turnieju WTA 250 w Hobart na Tasmanii. Polka w finałowym meczu eliminacji pokonała 6:1, 6:3 Bułgarkę Wiktorię Tomową.

Spotkanie trwało lekko ponad godzinę, a Fręch zaprezentowała się z bardzo dobrej strony. W pierwszym secie nie dała rywalce żadnych szans i od stanu 1:1 wygrała wszystkie pozostałe gemy. Najbardziej wyrównany był początek drugiego seta, ale w jego drugiej fazie na korcie zdecydowanie dominowała Polka.

Wczoraj w wymiarze 6:3, 6:1 pokonała ona w pierwszej fazie eliminacji Brytyjkę Amarni Banks. Było to pierwsze zwycięstwo Fręch w tym sezonie, po tym jak poległa w pierwszej rundzie turnieju w Auckland.

W pierwszej rundzie głównej drabinki Polka zagra z Hiszpanką Sarą Sorribes. Dla naszej reprezentantki to ostatnia faza przygotowa przed wielkoszlemowym Australian Open.