Tenis Flash: Świątek zagra w półfinale po trudnym boju. Hurkacz pożegnał się z Madrytem

Hurakcz przegrał walkę o ćwierćfinał w Madrycie
Hurakcz przegrał walkę o ćwierćfinał w Madrycie AFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

21:55 Maddison Keys (29) pokonała dziewiątą zawodniczkę świata Ons Jabeur (29) w trzech setach, mimo że nie wygrała ani jednego gema w secie otwarcia. Dzięki zwycięstwu 0-6, 7-5, 6-1 zapewniła sobie miejsce w półfinale w Madrycie.

21:13 To wielkie zwycięstwo Felixa Auger-Aliassime'a (23), który pokonał Caspera Ruuda (25) w setach 6-4, 7-5 i awansował do ćwierćfinału z Jannikiem Sinnerem (22).

19:09 Carlos Alcaraz (20) pokonał w trzech setach będącego w formie Jana-Lennarda Struffa (34). Wydawało się, że Alcaraz wygra decydującego seta przy swoim podaniu, ale Struff przełamał go po dramatycznym gemie i set zakończył się tie-breakiem.

Hiszpan w swoim domowym turnieju zachował jednak zimną krew i wygrał 6-3, 6-7 (5-7), 7-6 (7-4).

Skrót meczu Alcaraz - Struff

18:46 Jannik Sinner (2. ATP) zanotował czwarty w tym sezonie ćwierćfinał rangi ATP 1000. Włoch przegrał pierwszego seta z Karenem Chaczanowem (17. ATP), ale w dwóch kolejnych był lepszy i ostatecznie wygrał  5:7; 6:3; 6:3. Sinner grał w półfinale w Indian Wells, wygrał w Miami i odpadł w ćwierćfinale w Monte Carlo.

18:37 Dobre występy Polek w turniejach rangi ITF. Weronika Falkowska (420. WTA) rozbiła swoją rywalkę, którą była Viola Turini (1163. WTA) 6:1; 6:0 i  awansowała do 1/8 zawodów rangi W35 w Santa Margherita di Pula. Urszula Radwańska (468. WTA) ograła natomiast 6:2; 6:1 Aglayę Fedoorova (945. WTA) i zagra w 1/8 turnieju rangi W50 w gruzińskiej Lopocie. Dalej gra też Zuzanna Pawlikowska (1087. WTA), która wygrała 4:6; 6:4; 6:3 z Ying Zhang (1197. WTA) w zawodach rangi ITF 15 w Monastyrze.

18:17 Polacy ze zmiennym szczęściem poradzili sobie podczas turnieju rangi ITF M25 w Nottingham. Filip Peliwo (459. ATP) przegrał 3:6; 0:6 z Robinem Bertandem (411. ATP), a Olaf Pieczkowski (537. ATP) pokonał 6:4; 1:6; 7:6(0). Jego rywalem był Hamish Stewart (487. ATP).

16:57 Jan Zieliński i Hugo Nys awansowali do 1/8 turnieju rangi ATP 1000 w Madrycie. Rozstawiona z numerem "7" para pokonała 6:3; 6:4 duet Denys Molchanov i John Patrick Smith. Finaliści ostatniego turnieju rangi ATP 500 w Barcelonie początkowo mieli mierzyć się z parą Taylor Fritz/Ben Shelton, ale po awansie tego pierwszego do ćwierćfinału singla (po zwycięstwie z Hubertem Hurkaczem), Amerykanie zdecydowali się wycofać z rywalizacji.

16:02 Francisco Cerundolo (22. ATP) będzie rywalem Taylora Fritza w ćwierćfinale Mutua Madrid Open. Argentyńczyk pokonał 6:3; 6:4 Alexandra Zvereva (5. ATP), sprawiając małą niespodziankę w stolicy Hiszpanii.

15:55 Iga Świątek (1. WTA) awansowała do półfinału turnieju WTA 1000 w Madrycie. Polka w pierwszym secie roztrwoniła przewagę i przegrała inaugurującą partię, ale w dalszej części meczu była już zdecydowanie stabilniejsza w swojej grze i wygrała 4:6; 6:0; 6:2 z Beatriz Haddad Maią (14. WTA). Całe spotkanie trwało 2 godziny i 29 minut. Czytaj więcej

14:42 Hubert Hurkacz (9. ATP) nie zagra w ćwierćfinale Mutua Madrid Open. Polak w 4. rundzie okazał się gorszy niż Talyor Fritz (13. ATP). O porażce zdecydował tie-break w pierwszym secie, a na początku drugiego dał się przełamać i ostatecznie przegrał w dwóch setach, żegnając się z turniejem. Amerykanin wygrał 7:6(2); 6:4 i zamedlował się w ćwierćfinale. Czytaj więcej

Skrót meczu Hubert Hurkacz - Taylor Fritz

13:00 Daniił Miedwiediew (4. ATP) kolejnym ćwierćfinalistą w Madrycie. Rosjanin wygrał swój mecz ćwierćfinałowy 7:6(3); 6:4. Alexander Bublik (18. ATP) wrócił w drugim secie ze stanu 1:5 na 4:5, ale nie zdołał doprowadzić do remisu i pożegnał się z turniejem. Za kilkanaście minut na korcie pojawi się Iga Świątek.

12:22 Andriej Rublow (8. ATP) kontynuuje swoje dobre występy w Madrycie. Tallon Griekspoor (25. ATP) nie zdołał nawiązać równej walki i przegrał 2:6; 4:6. Rosjanin jako pierwszy awansował ćwierćfinału. Za kilkanaście minut swój mecz rozpocznie Hubert Hurkacz.

08:23 Hubert Hurkacz (9. ATP) powalczy dziś o ćwierćfinał turnieju rangi ATP 1000 w Madrycie. Jego rywalem będzie Taylor Fritz (13. ATP). Do tej pory obaj mierzyli się ze sobą w trzech oficjalnych meczach i dwóch pokazowych. W oficjalnych starciach bilans 2-1 na korzyść Amerykanina. Ich mecz będzie drugim w kolejności na Arantxa Sanchez Stadium po pojedynku Andriej RublowTallon Griekspoor

Iga Świątek (1. WTA) zagra natomiast o awans do półfinału w Madrycie. Rywalką Polki będzie Betariz Haddad Maia (14. WTA). One grały ze sobą trzy razy i ostatnie dwa z nich wygrała liderka rankingu WTA. To starcie będzie miało miejsce na Manolo Santana Stadium nie przed godziną 12:30 i po zakończeniu meczu Daniił MiedwiediewAlexander Bublik