Collins nie zatrzymuje się w Miami. Łatwe zwycięstwo nad Aleksandrową i awans do finału

Collins pierwszy raz w karierze awansowała do finału turnieju WTA 1000
Collins pierwszy raz w karierze awansowała do finału turnieju WTA 1000AFP
Danielle Collins dołączyła do Eleny Rybakiny i zmierzy się z nią o triumf podczas turnieju w Miami. Będzie to jej pierwszy finał od ponad dwóch lat, kiedy walczyła o zwycięstwo w Australian Open.

Danielle Collins, która kończy karierę po tym sezonie, po raz pierwszy w wieku 30 lat awansowała do finału turnieju WTA 1000. Amerykanka pokonała 6:3; 6:2 Jekaterinę Aleksandrową

Collins o tytuł zmierzy się z Eleną Rybakiną, która mimo że przegrała drugiego seta 0:6 z Victorią Azarenką, to jednak pokonała Białorusinkę i zagra o trzeci tytuł w tym roku. Wcześniej triumfowała w Brisbane i Abu Dhabi oraz przegrała mecz finałowy z Igą Świątek w Dausze.

Będzie to piąty bezpośredni mecz Collins i Rybakiny. Jedyne zwycięstwo Amerykanki miało miejsce w ich pierwszym starciu w San Jose w 2021 roku. Kolejne dwa odbyły w styczniu 2023 roku w Adelajdzie i podczas Australian Open. Tam w trzech setach wygrywała Kazaszka. Obie też grały już razem w tym roku w Abu Dhabi w 1/8 i znowu górą 2:1 była Rybakina.