Stefanos Tsitsipas wygrał i wciąż może zdobyć trzeci z rzędu tytuł w Monte Carlo

Stefanos Tsitsipas świetnie czuje się na kortach w Monte Carlo
Stefanos Tsitsipas świetnie czuje się na kortach w Monte CarloAFP
Stefanos Tsitsipas awansował do ćwierćfinału w Monte Carlo. Rywalem Greka był Nicolas Jarry. Triumfator dwóch ostatnich edycji tego turnieju wygrał 6:3; 6:4 i zmierza po trzeci z rzędu tytuł w Monako.

Stefanos Tsitsipas w pierwszym secie znakomicie czuł się przy swoim serwisie. Grek ani razu nie dopuścił rywala nawet do okazji na przełamanie. Sam dokonał tego przy stanie 3:2. Wtedy Tsitsipas wygrał gema przy podaniu Chilijczyka i zyskał przewagę. Set zakończył się wynikiem 6:3.

Drugi set mógł się rozpocząć znakomicie dla Stefanosa, bo prowadził 40:0 przy serwisie rywala. Wtedy Jarry zdołał się wybronić i sam miał dwie okazje na przełamanie przy stanie 2:1. Nie zostały jednak wykorzystane, a sam chwilę później stracił podanie. Do końca seta już nie było żadnych przełamań i Tsitsipas wygrał 6:4.

Stefanos wygrał dwunasty z rzędu mecz na kortach w Monte Carlo. Grek triumfował w tej imprezie w 2021 i 2022 roku. Jego rywalem w walce o półfinał będzie Amerykanin Taylor Fritz, który pokonał w trzech setach Jiriego Leheckę.