Elena Rybakina zdobywa tytuł WTA 1000 w Rzymie po kreczu Anheliny Kalininy

Rybakina, była wzruszona, gdy odbierała trofeum w Rzymie.
Rybakina, była wzruszona, gdy odbierała trofeum w Rzymie.AFP
Światowy numer "6" Elena Rybakina rozgrzała się przed French Open, zdobywając tytuł Italian Open w sobotę po tym, jak jej ukraińska przeciwniczka Anhelina Kalinina została zmuszona do wycofania się z widoczną kontuzją lewej nogi, gdy przegrywała 4:6 0:1.

Urodzona w Moskwie Elena Rybakina, która reprezentuje Kazachstan rozpoczęła mecz w deszczu, przegrywając pierwszego gema serwisowego. Mistrzyni Wimbledonu wyrównała na 3:3, a następnie wygrała pierwszego seta późnym przełamaniem.

Anhelina Kalinina, która grała drugi finał singlowy w swojej karierze, wezwała trenera na kort po przegraniu pierwszego gema drugiego seta, a następnie opuściła mecz we łzach.

Zwycięstwo dało finalistce Australian Open Rybakinie drugi tytuł w tym roku po triumfie w Indian Wells, a piąty w karierze. Dotarła również do finału w Miami i jedzie do Rolanda Garrosa jako jedna z kandydatek do zwycięstwa.

23-latka, która wygrała w Rzymie, awansuje w poniedziałek na czwarte miejsce w rankingu WTA. Niezmiennie prowadzi Iga Świątek. Spory awans w rankingu zaliczy też Kalinina, która przesunie się z 47. miejsca na 25. pozycję, która będzie najwyższa w jej dotychczasowej karierze.