Tenis Flash: Sabalenka o finał zagra z Danielle Collins, kłopoty Halep

Aryna Sabalenka powalczy o półfinał w Rzymie
Aryna Sabalenka powalczy o półfinał w RzymieProfimedia
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

23:11 Alexander Zverev (5. ATP) nawet po bardzo nieprzyjemnie wyglądającym upadku nie zostawił żadnych złudzeń Taylorowi Fritzowi (13. ATP), który popełnił zbyt wiele błędów, by Niemiec tego nie wykorzystał. Z wynikiem 6:4, 6:3 przechodzi do półfinału, gdzie czeka Alejandro Tabilo.

Skrót meczu Zverev - Fritz (raz jeszcze prosimy o wyrozumiałość, lektor AI wciąż się uczy)

20:54 Szybkie przełamanie na rzecz Wiktorii Azarenki (24. WTA) wcale nie przyniosło jej przewagi psychologicznej, raczej pchnęło nieustępliwą Danielle Collins (15. WTA) do jeszcze ostrzejszej walki. Amerykanka z 0:2 wyszła na 5:2 w pierwszym secie i choć dała się jeszcze raz przełamać, to i sama seta zamknęła przy podaniu Azarenki. W drugiej partii podobnego falowania już nie oglądaliśmy, pojedyncze przełamanie Collins Białorusinka odrobiła na sucho na 3:4 i mogła serwować po remis. Ta sztuka się nie udała – w ósmym gemie Amerykanka przywróciła sobie bufor i po drugiej piłce meczowej zakończyła zmagania wynikiem 6:4, 6:3.

19:49 Ćwierćfinał challengera w Oeiras niestety nie dla duetu Drzewiecki/Walków. W rywalizacji z faworyzowaną amerykańsko-francuską parą Harrison/Martin Polacy zdołali tylko trzykrotnie obronić swoje podanie, ulegając 2:6, 1:6.

17:40 Simona Halep (1149. WTA) wciąż nie może wrócić na tenisową wielką scenę. Podczas challengera w Paryżu problemy z kolanem zmusiły ją najpierw do skorzystania z pomocy medycznej, a później do poddania meczu z McCartney Kessler (123. WTA) pomimo wygranej w pierwszym secie.

16:51 Alejandro Tabilo (32. ATP) kontynuuje zwycięski marsz w Rzymie. Tym razem chilijska sensacja bez problemów rozprawiła się z Zhizhenem Zhangiem (56. ATP), tylko pod koniec pierwszego seta znajdując się pod presją. Dwa obronione break pointy i dwa wykorzystane wystarczyły, by z wynikiem 6:3, 6:4 zapewnić sobie grę w półfinale. Rywala pozna po wieczornym drugim środowym ćwierćfinale.

Skrót meczu Tabilo - Zhang

14:23 Jelena Ostapenko (10. WTA) miała ogromne problemy z obroną swojego podania w pierwszym secie i bardzo szybko Aryna Sabalenka (2. WTA) przechyliła szalę na swoją korzyść. W drugiej partii Łotyszka trzymała się znacznie pewniej, ale w siódmym gemie i tak faworytka zdołała ją przełamać. A ponieważ Sabalenka ani razu nie była zagrożona przy swoim podaniu, komfortowo dowiozła dwusetowe zwycięstwo 6:2, 6:4. Białorusinka jest już w półfinale.

12:38 Niestety mamy słabe wieści odnośnie występów polskich tenisistów w zawodach niższej rangi. Martyn Pawelski (480. ATP) przegrał już w pierwszej rundzie zmagań w turnieju ITF M25 w Kachreti. Lepszy od niego 6:3; 6:4 był Alberto Barroso Campos (386. ATP). Natomiast Olaf Pieczkowski (547. ATP) skreczował w drugiej rundzie zawodów rangi ITF M15 w Bukareszcie przy stanie 2:6; 0:3. Jego rywalem był Dan Alexandru Tomescu (533. ATP).

08:33 Iga Świątek (1. WTA) i Hubert Hurkacz (9. ATP) w środę będą przygotowywali się do walki o kolejne rundy w Rzymie, ale na mecze z ich udziałem przyjdzie nam poczekać do czwartku. Liderka rankingu zagra wtedy o finał z Coco Gauff (3. WTA), a rywalem Polaka będzie Amerykanin Tommy Paul (16. ATP). Stawką tego meczu będzie półfinał zawodów w Rzymie.

Dziś na korcie czeka nas jednak sporo emocji. Alejandro Tabilo i Zhizhen Zhang powalczą o pierwszy w karierze półfinał Masters 1000, a wieczorem zagrają Alexander Zverev i Taylor Fritz. Natomiast w turnieju pań o półfinały zagra Aryna Sabalenka z Jeleną Ostapenko i Victoria Azarenka z Danielle Collins