Tenis Flash: Iga i Hurkacz już w kolejnej rundzie. Aktywiści zakłócali rywalizację

Iga Świątek wywalczyła awans do ćwierćfinału w Rzymie
Iga Świątek wywalczyła awans do ćwierćfinału w RzymieAFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

20:42 Wielku sukces Huberta Hurkacza (27)! Polak po zwycięstwie 7-6(7), 6-2 nad Tomasem Martinem Etcheverrym (24) awansował do czwartej rundy turnieju w Rzymie.

Więcej informacji tutaj.

18:20 Jelena Ostapenko (10. ATP) po heroicznym boju zameldowała się w ćwierćfinale w Rzymie! Rebbeca Sramkova (120. WTA) była blisko triumfu, ale ostatecznie dużo bardziej utytułowana Łotyszka gra dalej. Ostapenko w trzecim secie przegrywała już 1:3, a następnie 4:5 ze stratą przełamania, przy stanie 5:5 wyszła ze stanu 0-40, a w tie-breaku wygrała 7-3. Cały mecz zakończył się wynikiem 4:6; 6:4; 7:6(3). Za kilkanaście minut swój mecz powinien rozpocząć Hubert Hurkacz.

17:31 Dobre wieści dla fanów tenisa z USA. Tommy Paul (16. ATP) pokonał w dwóch setach (6:4; 6:3) Dominika Koepfera (52. ATP) i awansował do 4. rundy. Natomiast Coco Gauff (3. WTA) po zaciętym boju była lepsza 5:7; 6:4; 6:1 niż Paula Badosa (126. WTA) i zameldowała się w ćwierćfinale w Rzymie.

17:00 Nie było natomiast niespodzianki w meczu Igi Świątek (1. WTA) z Angelique Kerber (331. WTA), mimo że Niemka polskiego pochodzenia do połowy drugiego seta przypominała swoją najlepszą wersję, kiedy to ona była numerem jeden. Kerber napsuła Polce dużo krwi, grała agresywnie, dobrze broniła, ale ostatecznie przegrała z aktualną liderką rankingu WTA 5:7; 3:6. W drugiej partii Iga wygrała trzy gemy z rzędu od stanu 3:3. Czytaj więcej

16:22 Ogromna niespodzianka w turnieju męskim w Rzymie! Andriej Rublow (6. ATP), triumfator ostatnich zawodów w Madrycie, odpadł w 3. rundzie po porażce, którą zafundował mu Alexandre Muller (109. ATP). Francuz nie załamał się po pierwszym przegranym secie 3:6 i był lepszy 6:3; 6:2 w dwóch kolejnych i to on gra dalej w stolicy Włoch. Jego rywalem w walce o ćwierćfinał będzie zwycięzca meczu Stefano Napolitano (125. ATP) – Nicolas Jarry (24. ATP).

15:00 Angelique Kerber i Iga Świątek wychodzą na kort centralny. Za kilka minut rozpocznie się walka o ćwierćfinał.

14:58 Olaf Pieczkowski (537. ATP) awansował do drugiej rundy turnieju ITF M15 w Bukareszcie. Polak bez większych problemów okazał się lepszy 6:4; 6:0 niż Alexander Frusina (1344. ATP).

14:28 Stefanos Tsitsipas (8. ATP) awansował do 4. rundy Internazionali d’Italia. Grek w nieco ponad 1,5 godziny okazał się lepszy 6:2; 7:6(1) niż Cameron Norrie (30. ATP) i to on będzie rywalem Alexa de Minaura w walce o ćwierćfinał w Rzymie. Szybko zakończony mecz sprawia, że Iga Świątek swój mecz z Angelique Kerber rozpocznie się o godzinie 15.

14:15 Koniec trzygodzinnego boju w turnieju mężczyzn w 3. rundzie w Rzymie. Felix Auger-Aliassime (20. ATP) wygrał pierwszego seta, ale w dwóch kolejnych to Alex de Minaur (11. ATP) był górą i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 6:7(2); 6:4; 6:4 na korzyść Australijczyka. Finalista zawodów w Madrycie pożegnał się z Rzymem.

13:00 Madison Keys (16. WTA) wywalczyła awans do ćwierćfinału w Rzymie. Sorana Cirstea (32. WTA) zdołała ugrać tylko trzy gemy i przegrała 2:6; 1:6. Sam mecz trwał nieco ponad godzinę, ale zawodniczki wyszły na kort po 11, jednak przerwa spowodowana przez protestujących przesunęła nieco plan dnia w stolicy Włoch.

12:50 Madison Keys i Sorana Cirstea wróciły do gry.

12:36 Niestety również na korcie numer "12" doszło do jakiejś zaplanowanej akcji, mającej na celu zwrócenie na siebie uwagi aktywistów. Tam przerwano mecz turnieju deblowego mężczyzn.

12:33 Tymczasem koniec pierwszego dzisiejszego meczu na korcie centralnym w Rzymie. Qinwen Zheng (7. WTA) pokonała 6:2; 6:4 Naomi Osakę (173. WTA) i awansowała do ćwierćfinału, gdzie jej rywalką będzie Coco Gauff (3. WTA) lub Paula Badosa (126. WTA).

12:20 Tymczasem problemy na Pietrangeli. Dwóch nieznanych mężczyzn około 12 zdecydowało się zaprotestować na środku kortu, zanieczyszczając nawierzchnię. Zostali oni już zabrani przez służby i trwa czyszczenie. Kolejna przerwa w Rzymie, a na wznowienie meczu czekają Madison Keys i Sorana Cirstea

12:15 W oczekiwaniu na mecz Igi Świątek w stolicy Włoch, przypominamy, że Polka rozpoczyna dziś swój 103. tydzień jako liderka rankingu WTA, co daje jej dziewiąte miejsce na liście wszechczasów. Od wyników w Rzymie i Paryżu zależy jak długo jeszcze Iga będzie zajmowała pozycję numer jeden na świecie. Czytaj więcej

11:10 Rozpoczynamy dzisiejsze granie w Rzymie!

08:58 Dziś na korcie w Rzymie pojawią się najlepsza polska tenisistka i najlepszy polski tenisistka. Iga Świątek (1. WTA) zmierzy się z Niemką polskiego pochodzenia – Angelique Kerber (331. WTA). Do tej pory grały one ze sobą dwa razy i oba mecze wygrała Iga. To starcie zostanie rozegrane na korcie centralnym po zakończeniu meczów Naomi OsakaQinwen Zheng oraz Stefanos TsitsipasCameron Norrie. Jednak mecz Świątek z Kerber na pewno nie rozpocznie się przed godziną 15.

Nieco później na korcie powinien pojawić się Hubert Hurkacz (9. ATP), którego rywalem będzie Tomas Martin Etcheverry (28. ATP). Oni zagrają czwarty mecz dnia na Pietrangeli, ale trzeci od godziny 13. Polak i Argentyńczyk wyjdą na kort po zakończeniu starcia Rebecca Sramkova (120. WTA) – Jelena Ostapenko (10. WTA)