Magda Linette po dobrym meczu awansowała do 3. rundy turnieju WTA 1000 w Rzymie

Magda Linette zaprezentowała się bardzo dobrze w 2. rundzie turnieju WTA 1000 w Rzymie
Profimedia
Magda Linette pokonała w 2. rundzie turnieju WTA 1000 w Rzymie Lindę Noskovą. Nastoletnia Czeszka rozegrała bardzo dobrego pierwszego seta, ale to było za mało, żeby zagrozić Polce, która wygrał 7:6(4); 6:1.

Na początku mecz Magda Linette wyglądała bardzo dobrze przy swoim podaniu i wygrywała gemy serwisowe. Kiedy przełamała Noskovą w trzecim gemie, a następnie prowadziła 4:2, wydawało się, że Polka pewnie zmierza do zwycięstwa w tej partii.

Sytuacja odwróciła się przy wyniku 4:3. Wtedy Magda przegrała do 0 gema przy własnym podaniu i Noskova złapała wiatr w żagle. Ostatecznie o losach seta decydował tie-break.

Tam Polka schodziła na zmianę stron, przegrywając 2:4, ale wtedy zaczęła wywierać większą presję na Czeszce i wygrała pięć punktów z rzędu, co dało jej triumf w decydującym gemie i całym secie.

Linda Noskova postawiła jednak trudne warunki, grała bardzo dobrze w ofensywie, miała bardzo dużo kończących uderzeń, ale też niewymuszonych błędów.

Magda Linette poszła za ciosem i już w drugim gemie przełamała Lindę Noskovą. Przy stanie 40:15 dla Polki wywołany został aut, ale po sprawdzeniu okazało się, że piłka była dobra. Podczas powtórzonej akcji Czeszka wyrzuciła piłkę poza kort i Linette przełamała rywalkę, a za moment prowadziła już 3:0.

Gra Lindy Noskovej w drugiej partii nie była już taka dobra, ale też Magda Linette grała dużo pewniej. Efektem takiej gry było kolejne przełamanie. Polka prowadziła wtedy 5:1 i serwowała po zwycięstwo. Linette nie miała żadnych problemów przy swoim podaniu i zakończyła spotkanie udanym backhandem.