Tenis Flash: Polki z "dziką kartą" w Billie Jean King Cup, Fręch wygrała z Paoletti

Magdalena Fręch awansowała do 2. rundy w Rzymie
Magdalena Fręch awansowała do 2. rundy w RzymieProfimedia
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flash przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić!

22:07 Andy Murray w końcu rozpoczął sezon na kortach ziemnych, wygrywając Aix en Provence Challenger, ale nie był w stanie przenieść tego impetu do Rzymu.

Szkot przegrał w pierwszej rundzie 6:4, 4:6, 6:4 z Fabio Fogninim, podobnie jak w Monte Carlo i Madrycie.

Skróty meczu Fognini - Murray
Fognini - wywiad pomeczowy

21:55 Pracujący nad powrotem do pełnej sprawności Brandon Nakashima słabo rozpoczął ten rok i podobnie było w Wiecznym Mieście, gdzie Gregoire Barrere pokonał go 6-3, 6-3.

Po stronie kobiet awansowały Karolina Muchova, Alize Cornet i Claire Liu.

20:35 Roman Safiullin przechodzi dalej na turnieju w Rzymie, pokonując Marcosa Girona 6-4, 6-3, a Sorana Cirstea wygrywa z Katie Volynets 2-6 , 6-3, 6-4.

Danka Kovinic również potrzebowała trzech setów, aby awansować. Czarnogórka wygrała 6:3, 3:6, 6:3 z Lucią Bronzetti.

19:50 W australijskim pojedynku Alexei Popyrin pokonał Christophera O'Connella w dwóch setach, 6:2, 7:6.

Kolega z Australii, Thanasi Kokkinakis, również awansował po pojedynku z Jaume Munarem, który musiał wycofać się z powodu kontuzji.

18:45 Oto "FlashMoment", czyli najlepsza akcja dnia w turnieju męskim autorstwa Stana Wawrinki.

FlashMoment

18:40 Julia Putincewa (51. WTA) po trwającym blisko trzy godziny pojedynku, pokonała Wiktorię Tomową (76. WTA) 6:7(5); 7:6(3); 6:0.

18:30 Elena Gabriela Ruse (152. WTA) rozbiła Lindę Fruhvirtovą (55. WTA) w Rzymie. Rumunka wygrała 6:1; 6:0, a mecz trwał zaledwie godzinę.

18:05 Deszcz ponownie uniemożliwia grę na kortach w Rzymie i na ten moment trwające spotkania zostały wstrzymane.

17:52 Cristian Garin po prawie trzygodzinnym pojedynku pokonał 6:4; 3:6; 7:6(5) Pedro Cachina i awansował do 2. rundy w Rzymie

17:42 Alexander Bublik, Yibing Wu i Alexandre Muller awansowali do kolejnej rundy w Rzymie. Kazach pokonał Pedro Martineza (6:3; 7:6(4), Chińczyk uporał się z Richardem Gasquetem (3:6; 6:3; 6:3), a Francuz pokonał Kyle Edmunda 6:1; 6:3.

17:38 Elina Svitolina przegrała 4:6; 3:6 w 1. rundzie turnieju WTA 1000 w Rzymie ze swoją rodaczką Lesią Tsurenko.

17:33 Dominic Thiem awansował do ćwierćfinału turnieju rangi Challenger w austriackim Mauthausen. Austriak, który jest rozstawiony z numerem „1”, pokonał 6:1; 6:4 Federico Delbonisa.

17:04 Camila Osorio i Taylor Townsend po trzysetowych bojach awansowały do kolejnej rundy w Rzymie. Kolumbijka pokonała 7:6(4); 1:6; 7:6(4) Warwarę Graczewą. Amerykanka natomiast ograła 4:6; 6:1; 7:5 Ysaline Bonaventurę.

15:54 Anastazja Pawluczenkowa nie dała żadnych szans Sarze Errani. Rosjanka pokonała Włoszkę 6:1; 6:1 i zameldowała się w 2. rundzie turnieju WTA 1000 w Rzymie. Teraz rywalką Pawluczenkowej będzie Iga Świątek. Równie szybko dalej awansowała Elisabetta Cocciaretto, która 6:3; 6:0 pokonała Lauren Davis.

Pomeczowa wypowiedź Pawluczenkowej

15:48 Martyna Kubka (562. WTA) odpadła w 1. rundzie turnieju ITF W25 w Bastad. Polka przegrała 6:1; 2:6; 1:6 z Greczynką Marthą Matoulą (545. WTA).

15:43 Magdalena Fręch pokonała Matilde Paoletti 4:6; 6:2; 7:5 w 1. rundzie turnieju w WTA 1000 w Rzymie. Mecz z 294. rakietą świata miał być dla Polki łatwym przetarciem przed kolejnym meczem, ale Fręch nie zagrała dobrze i męczyła się z zawodniczką, która grała w turnieju dzięki "dzikiej karcie". Ostatecznie jednak wygrała, a jej następną rywalką będzie Madison Keys. Więcej o tym meczu tutaj

15:10 Argentyńczycy zgodnie awansowali dalej w Rzymie. Sebastian Baez pokonał w dwie godziny 7:5; 6:3 Juana Pablo Varillasa, a Tomas Martin Etcheverry był lepszy niż Luca van Assche 7:6(7); 6:3.

14:24 Magdalena Fręch wygrała drugiego seta w starciu z Matilde Paoletti 6:2 i wciąż jest w grze o awans do 2. rundy turnieju w Rzymie. Tenisistki zaczęły właśnie walkę w trzecim secie.

14:20 Reprezentacja Polski otrzymała dziką kartę od Międzynarodowej Federacji Tenisowej i zagra w finałowym turnieju Billie Jean King Cup. Polki przegrały awans do tych zawodów z Kazachstanem, ale wystąpią w Sewilli w dniach 7-12 listopada i powalczą o to trofeum. Więcej informacji

14:15 Natomiast w turnieju mężczyzn gra dalej Marton Fucsovics, który pewnie 6:4; 6:2 pokonał Filipa Krajinovicia.

14:13 Ana Bogdan pokonała 7:5; 6:0 Nao Hibino, a Sloane Stephens ograła 6:4; 6:1 Nadię Podoroską. Obie tenisistki awansowały do 2. rundy w Rzymie.

13:55 Anna Bondar jako pierwsza dziś zakończyła swoje spotkanie zwycięstwem. Węgierka pokonała 6:4; 6:2 Tatjanę Marię i awansowała do 2. rundy w Rzymie. Wśród mężczyzn jako pierwszy dalej awansował Stan Wawrinka, który wygrał 6:2; 6:4 z Ilją Iwaszką.

Skrót meczu Wawrinka – Iwaszka
Pomeczowa wypowiedź Wawrinki

13:26 Nie tak to miało wyglądać. Magdalena Fręch (94. WTA) przegrała pierwszego seta z dużo niżej klasyfikowaną w rankingu WTA Matilde Paoletti (294. WTA), która gra w Rzymie z "dziką kartą". Włoszka wygrała 6:4. Tenisistki długo czekały na powrót do gry z powodu deszczu, ale po około dziesięciu minutach przerwy, zaczęły drugiego seta.

12:45 Ruszyły pierwsze mecze w Rzymie, na korcie pojawiła się już Magdalena Fręch, która rywalizuje z Matilde Paoletti.

12:20 W oczekiwaniu na start zmagań w Rzymie, możemy przekazać, że Ada Piestrzyńska pokonała 6:2; 2:6: 6:2 Annę Snigirevą i awansowała do 1/8 turnieju rangi ITF W15 w Antalyi.

11:25 Na ten moment trzeba poczekać na rozpoczęcie zmagań w Rzymie, ponieważ opady deszczu nie pozwalają na rozgrywanie meczów.

08:20 Dziś fanów tenisa czeka sporo emocji w Rzymie. Na korcie pojawią się m.in. Andy Murray, Elina Svitolina czy Stan Wawrinka. Dla polskich fanów najważniejsze będzie starcie Magdaleny Fręch