Tenis Flash: zacięty finał w Madrycie. Iga Świątek przegrywa z Aryną Sabalenką

Iga Świątek zagra w Madrycie o podtrzymanie zwycięskiej serii meczów finałowych na nawierzchni ziemnej i 14. tytuł w karierzeAFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flash przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić!

21:07 Iga Świątek przegrała finał turnieju w Madrycie z Aryną Sabalenką. Białorusinka wygrała trzeciego oraz ostatniego seta 6:3 i potrzebowała czterech punktów meczowych, by pokonać Polkę 6:3, 3:6, 6:3.

Sabalenka - wywiad pomeczowy
Flashscore

20:13 Petra Kvitova wycofała się z przyszłotygodniowego Italian Open z powodu kontuzji prawej stopy - poinformowała w sobotę w mediach społecznościowych.

18:17 Sebastian Ofner pokonał 7:6(4); 0:6; 6:3 Lukasa Kleina i zagra w finale turnieju Challenger w Pradze. Austriak o tytuł zagra z Dominicem Strickerem, który wygrał w trzech setach (7:5; 5:7; 6:3) z Filipem Krajinovicem.

18:09 Sloane Stephens pokonała 7:5; 7:6(5) Elinę Svitolinę i zagra w finale turnieju w Saint Malo. Jej rywalką w walce o tytuł będzie Greet Minnen

18:05 Andy Murray pokonał 7:5; 6:1 Harolda Mayota i awansował do finału turnieju w Aix-en-Provence. Jego rywalem w walce o tytuł będzie Tommy Paul.

18:00 Karen Chaczanow i Andriej Rublow zdobyli deblowy tytuł w Madrycie. Rosyjska para pokonała 6:3; 3:6; 10:3 rozstawionych z numerem "7" Rohana Bopanna i Matthewa Ebdena.

16:35 Sorana Cirstea pokonała 6:4; 7:5 Lauren Davis i awansowała do finału turnieju w hiszpańskim Reus. Rywalką Rumunki w walce o tytuł będzie Elizabeth Mandlik, która w trzech setach pokonała Dayanę Yastremską.

16:30 Tommy Paul awansował do finału turnieju rangi Challenger w Aix-en-Provence. Amerykanin pokonał 6:4; 6:2 Davida Goffina

14:02 Amanda Anisimova w wieku 21 lat postanowiła zawiesić swoją karierę tenisową ze względu na wypalenie i problemy psychiczne

13:30 Piotr Matuszewski i Kai Wehnelt zdobyli tytuł w turnieju rangi ITF M25 w Santa Margherita di Pula. Polsko-niemiecka para pokonała białorusko-włoski duet Mikalai Haliak/Augusto Virgili 7:6(1); 7:6(6).

12:38 Daniel Michalski wygrał 6:1; 6:2 z Sebastianem Fanselowem i zdobył tytuł rangi ITF M25 w Santa Margherita di Pula. Mecz nie był taki łatwy, na jaki wskazuje wynik, ponieważ drugi set trwał ponad półtorej godziny i tylko ostatni gem nie był rozgrywany na przewagi.

08:20 Jednak nie tylko Świątek i Sabalenka pojawią się dziś na korcie. Swoje mecze rozegrają m.in. Andy Murray, Elina Svitolina, a o tytuł rangi ITF w Santa Margherita di Pula powalczy Daniel Michalski

08:08 Dziś najważniejszym meczem dnia będzie oczywiście pojedynek Igi Świątek z Aryną Sabalenką, czyli numeru "1" i numeru "2" kobiecego tenisa. Białorusinka stanie przed szansą rewanżu za porażkę ze Stuttgartu, ale zadanie nie będzie proste, ponieważ liderka światowego rankingu nie przegrywa finałów na nawierzchni ziemnej. Początek tego emocjonującego starcia zaplanowany jest na godzinę 18:30.