Dimitrov pokonuje Jarry'ego i awansuje do półfinału Shanghai Masters 1000

Dimitrov chce zakończyć swoją posuchę tytułów na kortach ATP
Dimitrov chce zakończyć swoją posuchę tytułów na kortach ATPAFP
Grigor Dimitrov zapewnił sobie miejsce w półfinale turnieju Shanghai Masters 1000, wygrywając 7:6(2); 6:4 z Chilijczykiem Nicolasem Jarrym. W niedzielnym półfinale bułgarski tenisista zmierzy się z Rosjaninem Andriejem Rublowem.

W pierwszym secie niewiele dzieliło Dimitrowa i Jarry'ego, ale Bułgar podniósł stawkę w tie-breaku, otwierając przewagę 5:1, a następnie 6:2. 32-latek, który szuka swojego pierwszego tytułu ATP od czasu wygrania ATP Finals w 2017 roku, zamknął set przy pierwszej okazji, gdy Jarry uderzył backhandem w siatkę.

Dimitrov, który zaskoczył Carlosa Alcaraza w 1/8, przełamał Jarry'ego w siódmym gemie drugiego seta, po czym musiał poddać się krótkiemu zabiegowi na prawym ramieniu. Nie zdołało go to jednak powstrzymać i zakończył mecz, trwający prawie 100 minut.

Sklasyfikowany na siódmym miejscu Rublow jest jedynym zawodnikiem z czołowej dziesiątki świata, który nadal bierze udział w zawodach, po serii niespodzianek, w wyniku których wyeliminowano głównych rozstawionych.

W innym sobotnim półfinale Hubert Hurkacz zmierzy się z Amerykaninem Sebastianem Kordą.