Victoria Azarenka zagra z Eleną Rybakiną w półfinale Australian Open

Victoria Azarenka dobrze czuje się na kortach w Melbourne, gdzie dwukrotnie triumfowała AFP
Victoria Azarenka łatwo pokonała 6:4, 6:1 Jessicę Pegulę w ćwierćfinale Australian Open. Białorusinka dwukrotnie wygrywała tę imprezę. Ostatni raz 10 lat temu. Rywalką Azarenki w półfinale będzie Elena Rybakina.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla Azarenki, bo już w drugim gemie przełamała Pegulę. Przy stanie 3:0 miała sześć break pointów, ale nie udało jej się drugi raz przełamać rywalki. Białorusinka przy stanie 5:2 miała dwie piłki setowe, ale Pegula obroniła się przy swoim serwisie.

Kolejne dwie okazje pojawiły się już przy serwisie Azarenki, ale ostatecznie Jessica wróciła do seta. Niestety dla Amerykanki nie było szczęśliwego zakończenia, ponieważ straciła gema przy swoim podaniu i przegrała 4:6.

Drugi set to już dominacja Azarenki. Pegula nie była w stanie wygrać żadnego gema przy swoim serwisie i Białorusinka wygrała zdecydowanie tę partię 6:1. Dla Victorii to trzeci półfinał Australian Open w karierze. Do tej pory za każdym razem jak dochodziła do tej fazy, to później zostawała triumfatorką turnieju.

Rywalką Azarenki w półfinale będzie Elena Rybakina, która w półfinale pokonała Jelenę Ostapenko.