Al Ahly z awansem do ćwierćfinału Klubowych Mistrzostw Świata po pokonaniu Auckland City

Al Ahly pewnie pokonał 3:0 Auckland City i w ćwierćfinale Klubowych Mistrzostw Świata zmierzy się z Seattle Sounders
AFP
Al Ahly pokonał w 1/8 Klubowych Mistrzostw Świata Auckland City 3:0 i wywalczył awans do ćwierćfinału rozgrywek. Tam zmierzą się z Seattle Sounders.

Egipcjanie zdominowali rywala od początku spotkania, ale na prowadzenie wyszli dopiero w doliczonym czasie pierwszej połowy. Piłkę do siatki skierował Hussein El Shahat, który oddał mocny strzał zza 20. metra.

Druga połowa to jeszcze lepsza gra Al Ahly. Prowadzenie dziesięć minut po przerwie podwyższył Mohamed Sherif, który wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem rywali. Decydujący cios w 86. minucie zadał rezerwowy Percy Tau.

Do wyjątkowej sytuacji doszło w doliczonym czasie gry. Chiński sędzia Ma Ning podyktował rzut karny, ale po konsultacji z VAR go odwołał. Podczas Klubowych Mistrzostw Świata jest testowy system, w którym sędzia tłumaczy się przed kibicami ze swojej decyzji. Ning przekazał, że faul był przed polem karnym, ale zatrzymał sytuację, która mogła zakończyć się golem i pokazał czerwoną kartkę graczowi Auckland City, którym był Adam Mitchell oraz podyktował rzut wolny.

Rywalem Al Ahly w ćwierćfinale będzie amerykańskie Seattle Sounders. Zwycięzca tego pojedynku zmierzy się w półfinale z Realem Madryt.