Carolina Hurricanes rozbiła New Jersey Devils i zmierza w stronę awansu

Jesperi Kotkaniemi swoimi dwoma trafieniami dał spokój Hurricanes
Jesperi Kotkaniemi swoimi dwoma trafieniami dał spokój HurricanesAFP
Hokeiści Carolina Hurricanes bez żadnych problemów pokonali przed własną publicznością New Jersey Devils 6:1 i są na dobrej drodze do awansu, ponieważ w bezpośredniej rywalizacji prowadzą już 2:0.

Pierwsze spotkanie między tymi zespołami zakończyło się pewną wygraną Carolina Hurricanes 5:1. Goście musieli, więc zmienić coś w swojej grze, żeby tym razem powalczyć o zwycięstwo.

Plan był dobry w pierwszej tercji, która zakończyła się bezbramkowym remisem, a gra była wyrównana z małym wskazaniem na gospodarzy. Niestety dla New Jersey Devils druga zaczęła się dla nich fatalnie, bo Jesperi Kotkaniemi postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i jeszcze przed upływem czterech minut gry dwukrotnie wpisał się na listę strzelców, a pod koniec tercji gospodarze dołożyli jeszcze kolejne dwa trafienia i sytuacja Devils mocno się skomplikowała.

Wprawdzie od początku ostatniej części ruszyli do odrabiania strat, a Miles Wood trafił na 4:1, to jednak ostatnie słowo do gospodarzy, którzy jeszcze dwa razy znaleźli drogę do bramki rywali i wygrali 6:1.

Carolina Hurricanes prowadzi 2:0 w rywalizacji do czterech zwycięstw i jest bardzo blisko awansu do kolejnej fazy play-off.