Joshua zmierzy się z Ngannou w walce bokserskiej w Arabii Saudyjskiej

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Joshua zmierzy się z Ngannou w walce bokserskiej w Arabii Saudyjskiej

Joshua zmierzy się z Ngannou w walce bokserskiej w Arabii Saudyjskiej
Joshua zmierzy się z Ngannou w walce bokserskiej w Arabii SaudyjskiejAFP
Organizatorzy podali, że dwukrotny mistrz świata wagi ciężkiej Anthony Joshua zmierzy się z byłym mistrzem wagi ciężkiej UFC Francisem Ngannou w walce bokserskiej w Arabii Saudyjskiej

Joshua ogłosił wcześniej, że zmierzy się z byłym mistrzem WBC Deontayem Wilderem, jeśli obaj wygrają swoje pojedynki na karcie walk w Rijadzie, w trakcie gali, która odbyła się 23 grudnia. Joshua wywiązał się z planu i pokonał Otto Wallina, ale Wilder niespodziewanie przegrał z Josephem Parkerem

„Dziś wieczorem potwierdzamy, że umowa została zawarta” – oznajmił w piątek promotor Joshuy Eddie Hearn w poście w mediach społecznościowych.

„Anthony Joshua kontra Francis Ngannou zmierzą się podczas wydarzenia w Rijadzie w Arabii Saudyjskiej – konferencja prasowa 15 stycznia w Londynie, a pełne szczegóły wkrótce” - napisał.

ESPN poinformowało, że walka odbędzie się na początku marca, kilka tygodni po tym, jak mistrz świata WBC Tyson Fury zmierzy się z mistrzem WBA, WBO, IBF i IBO Ołeksandrem Usykiem o niekwestionowany mistrzostwo świata w wadze ciężkiej.

Ngannou, który opuścił pas wagi ciężkiej po sporze z UFC i odszedł jako wolny agent w styczniu ubiegłego roku, w październiku zadebiutował w zawodowym boksie przeciwko Fury'emu.

Kamerunsko-francuski zawodnik przegrał niejednogłośną decyzją w walce, której stawką nie był tytuł mistrzowski, ale prawie pokonał wielkiego rywala, posyłając go na deski. Po porażce z Furym Ngannou wskoczył na 10. miejsce w wadze ciężkiej według World Boxing Council (WBC).