Linette z McNally w dobrym stylu awansowały do ćwierćfinału debla

Turniej WTA w Indian Wells - Linette awansowała do ćwierćfinału debla
Turniej WTA w Indian Wells - Linette awansowała do ćwierćfinału deblaPAP
Magda Linette i amerykańska tenisistka Caty McNally awansowały do ćwierćfinału gry podwójnej w turnieju WTA 1000 w kalifornijskim Indian Wells. W poniedziałek pokonały Holenderkę Demi Schuurs i Amerykankę Desirae Krawczyk 4:6, 6:1, 11-9.

Trwający godzinę i 37 minut pojedynek rozpoczął się od narzucania tempa przez polsko-amerykańską parę, która po obronieniu break pointów w pierwszym gemie poszła za ciosem i prowadziła aż do stanu 4:2. Wtedy jednak niespodziewanie Krawczyk i Schuurs zdobył przewagę i był górą już do końca seta, wygrywając 6:4.

Druga partia była srogim odwetem Magdy Linette i Caty McNally na rywalkach. Co prawda zażarty i trwający pół godziny, ale jednak set okazał się wyjątkowo jednostronny, zakończony z jednym tylko gemem na koncie przeciwniczek (6:1).

W super tie-breaku faworyzowana para holendersko-amerykańska pierwsza doszła do piłki meczowej, przy stanie 9:8. Udało się ją jednak wybronić i to Linette z McNally chwilę później cieszyły się z wygranej.

Ich kolejnymi rywalkami będą grające z ósmym numerem Amerykanka Nicole Melichar-Martinez i Australijka Ellen Perez albo Japonki Shuko Aoyama i Ena Shibahara.

Wcześniej Linette odpadła w drugiej rundzie zmagań singlowych. Wynik meczu 2. rundy debla: Magda Linette, Caty McNally (Polska, USA) - Desirae Krawczyk, Demi Schuurs (USA, Holandia, 4) 4:6, 6:1, 11-9.