Mistrzostwa Świata PDC w darcie. Jutro do rywalizacji wraca Krzysztof Ratajski

Krzysztof Ratajski powalczy jutro o awans do 1/8
Krzysztof Ratajski powalczy jutro o awans do 1/8 Profimedia
Krzysztof Ratajski (45) bez większych problemów awansował do 1/16 mistrzostw świata w darcie. Rywalem Polaka był Holender Danny Jansen. Ratajski będzie otwierał jutrzejsze zmagania, które wracają po przerwie świątecznej.

Krzysztof Ratajski rok temu zawiódł i odpadł z mistrzostw świata już w 1/32. Jego rywalem był wtedy Irlandczyk Steve Lennon. Polak przegrał 1:3 i pożegnał się z najważniejszą imprezą już w pierwszym meczu.

Ten czempionat będzie już na pewno lepszy dla Ratajskiego. Jego rywalem w 1/16 będzie Dimitri Van den Bergh. Belg jest rozstawiony z numer 15, a Polak 18, więc obaj darterzy prezentują podobny poziom. W tym roku mierzyli się ze sobą cztery razy.

Wszystkie te spotkania były rozgrywane tylko na legi, a nie sety, jak ma to miejsce na mistrzostwach. Trzy razy górą był Van den Bergh, a raz triumfował Ratajski. Polak wygrał w ćwierćfinale Players Championship 22. Wtedy Krzysztofa dopiero w finale pokonał Nathan Aspinall.

Mecz Polaka z Belgiem jest zaplanowany jutro jako pierwszy i rozpocznie się o 13:40.