Nitto ATP Finals: Druga porażka Rafaela Nadala. Sukces Felixa Augera-Aliassime

Nitto ATP Finals: Druga porażka Rafaela Nadala. Sukces Felixa Augera-AliassimeAFP
Rafael Nadal przegrał drugi mecz grupowy w turnieju Nitto ATP Finals. Lepszy dziś był Felix Auger-Aliassime, który pokonał Hiszpana w dwóch setach. Kanadyjczyk zagra o wyjście z grupy z Taylorem Fritzem.

Pierwszy set rozpoczął się bardzo dobrze dla Rafaela Nadala, który prowadził 40:15 przy serwisie Augera-Aliassime. Kanadyjczyk jednak odrobił stratę i nie dał się przełamać. Kolejne gemy przebiegały spokojnie pod dyktando serwujących. Hiszpan ponowne break pointy wywalczył sobie w siódmym gemie. Nadal prowadził 40:15, ale znowu nie udało mu się przełamać Kanadyjczyka.

Gra Rafaela wyglądała bardzo dobrze, ale coś zacięło się w kolejnym gemie. Hiszpan serwował nowymi piłkami, prowadził 40:0, ale wtedy pojawił się podwójny błąd serwisowy, Auger-Aliassime złapał wiatr w żagle i wykorzystał pierwszą okazję na przełamanie. Ostatecznie to wystarczyło do wygrania seta 6:3.

Drugi set zaczął się zaskakująco, bo Nadal stracił własne podanie już w trzecim gemie. Hiszpan prowadził 40:15, wtedy powtórzyła się sytuacja z pierwszego seta. Podwójny błąd serwisowy, powrót Augera-Aliassime do gry i przełamanie. Kanadyjczyk pewnie wygrał swoje podanie i prowadził 3:1.

Kolejny gem serwisowy i kolejne problemy Rafaela Nadala. Przy stanie 40:40 dał się minąć przy siatce i Kanadyjczyk miał kolejną szansę na przełamanie. Hiszpan tym razem jednak się obronił dobrym serwisem i doprowadził do wyniku 2:3.

Numer dwa światowego rankingu miał szansę na odwrócenie losów seta, wywalczył break pointa, ale Felix Auger-Aliassime obronił się dobrymi serwisami i prowadził 4:2. Nadal wytrzymał presję i wygrał swojego kolejnego gema serwisowego do zera. Kanadyjczyk nie dał kolejnej szansy Hiszpanowi na przełamanie i wygrał do 30.

Rafael Nadal przedłużył swoje szanse w meczu, wygrywając dziewiątego gema i musiał przełamać rywala, żeby doprowadzić do remisu. Ta sztuka się nie udała, Felix Auger-Aliassime wygrał pewnie swoje podanie i zakończył mecz dobrym serwisem

Rafael Nadal przegrał drugie spotkanie w Nitto ATP Finals. Wcześniej jego rywalem był Taylor Fritz, z którym Hiszpan też nie ugrał nawet seta.