Urawa Macieja Skorży przegrała w Lidze Mistrzów w Azji. Był to 50. mecz polskiego trenera

Urawa Macieja Skorży przegrała w Lidze Mistrzów. Był to 50. mecz polskiego treneraProfimedia
Maciej Skorża poprowadził już Urawę Reds Diamonds w 50 meczach. Dzisiaj w małym jubileuszu jego zespół przegrał 0:2 z koreańskim Pohang w Azjatyckiej Lidze Mistrzów.

Broniąca tytułu w tych rozgrywkach Urawa nie zaczęła najlepiej tegorocznej edycji Azjatyckiej Ligi Mistrzów. W pierwszym spotkaniu w grupie zremisowała 2:2 na wyjeździe z Wuhan Three Towns, ale za to kilka tygodni później wygrała 6:0 z wietnamskim Hanoi FC. Teraz przyszła kolej na porażkę.

Wynik w 22. minucie otworzył Jae-Hee Jeong, który dał prowadzenie gościom. Tuż po przerwie wynik podwyższył Young-Jun Goh. Przez całe spotkanie Urawa nie była w stanie oddać celnego strzału na bramkę rywali.

Pohang prowadzi w grupie J z kompletem punktów, Urawa ma cztery oczka. W krajowej lidze zespół Skorży zajmuje trzecie miejsce.