Xabi Alonso zaszczycony udziałem w sukcesie. "Pierwszy raz jest wyjątkowy dla wszystkich"

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Xabi Alonso zaszczycony udziałem w sukcesie. "Pierwszy raz jest wyjątkowy dla wszystkich"

Xabi Alonso poprowadził Bayer Leverkusen do pierwszego tytułu mistrzowskiego
Xabi Alonso poprowadził Bayer Leverkusen do pierwszego tytułu mistrzowskiegoReuters
"Seria bez porażki Bayeru Leverkusen do pierwszego tytułu Bundesligi była w pełni zasłużona i to zaszczyt być częścią tego wyjątkowego dnia dla klubu" - powiedział w niedzielę trener Xabi Alonso.

W ostatnim meczu niedzieli jego drużyna rozgromiła Werder Brema 5:0, by na pięć kolejek przed końcem sezonu zbudować 16-punktową przewagę nad zdetronizowanym Bayernem Monachium i zapewnić sobie pierwsze trofeum od 31 lat, przy ogłuszającej fecie 30-tysięcznej publiczności.

"Chcieliśmy w tym sezonie grać z dobrą mentalnością i zawodnicy szybko zaczęli dobrze ze sobą współpracować. Po kilku pierwszych meczach zobaczyliśmy, że ta drużyna potrafi grać naprawdę dobry futbol" - powiedział Alonso na konferencji prasowej.

"Ale osiągnięcie tego w taki sposób było największym wyczynem. Wreszcie, to zaszczyt powiedzieć, że Leverkusen są mistrzami. Jest to całkowicie zasłużone dla drużyny, fanów i klubu".

Hiszpan, który przejął stery w październiku 2022 roku, może zdobyć więcej tytułów w tym sezonie. Jego drużyna wywalczyła również awans do finału Pucharu Niemiec i ćwierćfinału Ligi Europy.

43 mecze bez porażki? Na naszej grafice mieści się tylko 20...
43 mecze bez porażki? Na naszej grafice mieści się tylko 20...Flashscore

"To duży sukces dla klubu. Pierwszy raz jest wyjątkowy dla wszystkich. Możemy powiedzieć, że byliśmy częścią tego wielkiego dnia dla Bayeru Leverkusen. To wspaniałe uczucie" - powiedział Alonso, który pozostanie w klubie pomimo dużego zainteresowania ze strony czołowych europejskich drużyn.

Bayer 04 Leverkusen ma za sobą 43-meczową passę bez porażki we wszystkich rozgrywkach i przedłużył najdłuższą serię w jednym sezonie Bundesligi do 29 meczów. Ma wciąż szansę ustanowić rekord jako pierwsza drużyna ligi niemieckiej, która nie przegra żadnego spotkania w sezonie.

Sytuacja Bayeru w tabeli Bundesligi
Sytuacja Bayeru w tabeli BundesligiFlashscore

"Nie rozmawialiśmy zbyt wiele o tytule w szatni, ale w naszych głowach było to, że w tym roku możemy zostać mistrzami" - powiedział Alonso. "Teraz musimy cieszyć się chwilą. To był bardzo intensywny sezon i jeszcze się nie skończył. Nie możemy o tym zapomnieć".

"To już za nami i nadal mamy wielkie cele w tym sezonie" - powiedział, zanim zawodnicy wpadli do pokoju, oblewając trenera piwem.

Leverkusen pojedzie do Londynu na mecz rewanżowy Ligi Europy przeciwko West Ham United w przyszłym tygodniu. W pierwszym spotkaniu Aptekarze wygrali 2:0 i są faworytami.