Paris Saint-Germain wygrywa drugi prestiżowy mecz z rzędu, ale traci Mbappe

Paris Saint-Germain wygrywa drugi prestiżowy mecz z rzędu, ale traci MbappeAFP
Paris Saint-Germain rozgromiło 4:0 Olympique Marsylia w hicie szóstej kolejki Ligue 1. Już po pół godzinie gry z boiska musiał jednak zejść Kylian Mbappe.

Dla Paryżan to druga bardzo ważna wygrana z rzędu, po tym jak zespół Luisa Enrique z powodzeniem zaczął rywalizację w Lidze Mistrzów i pokonał u siebie Borussię Dortmund w arcytrudnej grupie Ligi Mistrzów, w której są także Milan i Newcastle. W rozgrywkach ligowych nie szło jednak do tej pory tak dobrze, ponieważ w pięciu meczach PSG zdobyło tylko osiem punktów.

Wynik pięknym strzałem z rzutu wolnego otworzył Achraf Hakimi, który trafił do siatki już w ósmej minucie rywalizacji. Po pół godzinie gry murawę musiał opuścić Mbappe, który po odejściach Neymara i Leo Messiego pozostaje zdecydowanie największą gwiazdą zespołu. Francuzowi doskwierał ból lewej kostki po starciu z obrońcą rywali.

Za niego na boisku zameldował się Goncalo Ramos, choć do przerwy wynik podwyższył jeszcze Randal Kolo Muani. Portugalczyk swój dublet ustrzelił dopiero w drugiej połowie, ustalając wynik spotkania. Goście z Marsylii nie podjęli rękawicy i zdecydowanie oddali pole Paryżanom, którzy awansowali na trzecie miejsce w ligowej tabeli.