Laurent Blanc bliski podpisania kontraktu z saudyjskim Al-Ittihad

Reklama
Reklama
Reklama
Więcej
Reklama
Reklama
Reklama

Laurent Blanc bliski podpisania kontraktu z saudyjskim Al-Ittihad

Laurent Blanc na celowniku saudyjskiego Al-Ittihad
Laurent Blanc na celowniku saudyjskiego Al-IttihadProfimedia
Francuski trener Laurent Blanc jest bliski podpisania kontraktu z saudyjskim klubem piłkarskim Al-Ittihad, w którym gra m.in. napastnik Karim Benzema, podały źródła w klubie Saudi Pro League.

Al-Ittihad na początku tego miesiąca rozwiązał kontrakt z argentyńskim trenerem Marcelo Gallardo, który jest uważany za odpowiedzialnego za słabe wyniki byłych mistrzów, którzy w zeszłym sezonie zajęli piąte miejsce w lidze saudyjskiej.

"Negocjacje z Laurentem osiągnęły końcową fazę" , a francuski trener ma "poparcie swojego rodaka Karima Benzemy", poinformowało pierwsze źródło obecne przy rozmowach. Kapitan Al-Ittihad grał pod wodzą Blanca, gdy ten prowadził reprezentację Francji w latach 2010-2012.

Al-Ittihad "uzgodnił kontrakt z Blanc na dwa sezony, z opcją na trzeci sezon", dodało źródło.

"Negocjacje praktycznie dobiegły końca, ale kontrakt nie został jeszcze podpisany", poinformowało również inne źródło klubowe.

Jeśli Laurent Blanc podpisze kontrakt z saudyjskim klubem, przejmie stery w swoim drugim klubie w Zatoce Perskiej, po tym jak wcześniej trenował katarską drużynę Al-Rayyan w okresie od grudnia 2020 do lutego 2022 roku.

Były mistrz świata w 1998 roku i mistrz Europy w 2000 roku, Laurent Blanc nosił barwy Montpellier, Napoli, Nimes, Saint-Etienne, Saint-Etienne, Auxerre, FC Barcelona, Olympique Marsylia, Inter Mediolan i Manchester United. Kolejno trenował Bordeaux, reprezentację Francji, Paris SG, Al-Rayyan i Olympique Lyon.