Rice: Czułem zdenerwowanie po rekordzie transferowym Arsenalu

Reklama
Reklama
Reklama
Więcej
Reklama
Reklama
Reklama

Rice: Czułem zdenerwowanie po rekordzie transferowym Arsenalu

Rice: Czułem zdenerwowanie po rekordzie transferowym Arsenalu
Rice: Czułem zdenerwowanie po rekordzie transferowym ArsenaluAFP
Declan Rice powiedział, że transfer za duże pieniądze do Arsenalu z West Ham United sprawił, że był nerwowy, bo przybył do północnego Londynu wiedząc, że klub będzie oczekiwał od niego natychmiastowego wpływu.

Arsenal pozyskał 24-letniego reprezentanta Anglii w lipcu za 105 milionów funtów, co stanowi rekordowy transfer pomiędzy dwoma brytyjskimi klubami, spychając na drugie miejsce kwotę 100 milionów funtów, które Manchester City zapłacił Aston Villi za Jacka Grealisha w 2021 roku.

„Kiedy dochodziło do transferu, byłem bardzo zdenerwowany ze względu na cenę” – powiedział Rice przed ostatnim meczem Anglii w eliminacjach do Mistrzostw Europy przeciwko Macedonii Północnej.

„Jesteś człowiekiem kupionym za 105 milionów funtów, nie wydaje się to zbyt normalne. Ale cenili mnie dzięki temu, co zrobiłem w West Hamie. To 100 milionów funtów, to dużo pieniędzy, rozumiem presję, jaka się z tym wiąże" - powiedział.

„Nie tylko presja, jaką sam na siebie wywierasz, ale także oczekiwania, że skoro zostałeś kupiony za tak duże pieniądze, to musimy od razu zobaczyć twoje dobre występy. Zainwestowali we mnie dużo pieniędzy, muszę udowodnić, dlaczego mogę dużo zmienić" - powiedział.

Rice powiedział również, że rozumie, dlaczego jego kolega z reprezentacji Anglii Grealish, który w zeszłym sezonie zdobył z City potrójną koronę, mógł początkowo mieć problemy po swoim transferze.

„Był piłkarzem wartym 100 milionów funtów, ale ponieważ nie grał tak dużo, prawdopodobnie było to dla niego trochę inne przeżycie. Teraz ma świetną formę i tak samo jest ze mną” – dodał Rice.