Genialny gol Dimarco, Inter pokonuje Frosinone i wraca na szczyt Serie A

Dimarco otworzył wynik w dobrym stylu
Dimarco otworzył wynik w dobrym stylu Profimedia
Inter Mediolan odzyskał pierwsze miejsce w Serie A po spektakularnym trafieniu Federico Dimarco, które utorowało drogę do komfortowego zwycięstwa 2:0 nad Frosinone.

Po sobotnim awansie Juventusu na pierwsze miejsce, Inter wiedział, że będzie potrzebował kompletu punktów kosztem rywali ze środka tabeli.

Z pięcioma kolejnymi zwycięstwami od ostatniej międzynarodowej przerwy, drużyna Simone Inzaghiego wyglądała na pełną pewności siebie we wczesnych fazach niedzielnego pojedynku, gdy talizman Nerazzurrich, Lautaro Martinez został zatrzymany przez Stefano Turatiego w bramce gości. Pomimo kilku zachęcających sygnałów ze strony Frosinone, którzy w imponujący sposób powrócili włoskiej ekstraklasy, to Inter kontynuował poszukiwania przełomu w miarę upływu pierwszej połowy.

Wyjściowe składy i noty za mecz Inter-Frosinone
Wyjściowe składy i noty za mecz Inter-FrosinoneFlashscore

Wyglądało na to, że brak przewagi w ostatniej tercji okaże się kosztowny w obliczu zbliżającej się przerwy, ale Federico Dimarco zaprezentował moment godny przynajmniej nominacji do nagrody Puskasa. Zauważywszy Turatiego poza bramką, skrzydłowy wykonał perfekcyjny lob z ponad 50 metrów, wprawiając kibiców gospodarzy w zachwyt.

Inter starał się przenieść impet tego gola na drugą połowę i otrzymał doskonałą okazję do podwojenia prowadzenia w ciągu trzech minut od wznowienia gry. Cyniczny faul Ilario Monterisiego zatrzymał marsz Marcusa Thurama w kierunku bramki. Hakan Çalhanoglu wziął na siebie odpowiedzialność wykonania karnego, strzelił w prawy dolny róg i zdobył swojego piątego ligowego gola w tym sezonie.

Po zdobyciu zaledwie dwóch punktów w poprzednich pięciu wyjazdowych meczach w tym sezonie, powrót Frosinone do walki od początku wydawał się mało prawdopodobny. Niemniej, Kanarki były o krok od zmniejszenia deficytu o połowę przed upływem godziny gry, gdy Walid Cheddira skierował niski strzał w podstawę słupka.

To był znak ostrzegawczy dla podopiecznych Inzaghiego, którzy później potrzebowali również Yanna Sommera, by z bliskiej odległości powstrzymać Arijona Ibrahimovicia. Pomimo usilnych starań Frosinone o gola na pocieszenie, nie byli oni w stanie złamać najbardziej niezłomnej włoskiej defensywy, a gospodarze pomyślnie przeszli przez końcowe etapy spotkania, aby zapewnić sobie szóste zwycięstwo z rzędu we wszystkich rozgrywkach.