Roma na remis z Fiorentiną, Zalewski i Lukaku wyrzuceni z boiska

Reklama
Reklama
Reklama
Więcej
Reklama
Reklama
Reklama

Roma na remis z Fiorentiną, Zalewski i Lukaku wyrzuceni z boiska

Roma na remis z Fiorentiną, Zalewski i Lukaku wyrzuceni z boiska
Roma na remis z Fiorentiną, Zalewski i Lukaku wyrzuceni z boiskaPAP
Podziałem punktów (1:1) zakończył się mecz Romy z Fiorentiną w 15. kolejce piłkarskiej Serie A. Stołeczny klub kończył mecz w "9", po tym jak w odstępie 20 minut w drugiej połowie czerwone kartki ujrzeli Nicola Zalewski i Romelu Lukaku.

Mecz drużyn z górnej części tabeli Serie A w Wiecznym Mieście wywołał duże zainteresowanie kibiców. Stadio Olimpico zapełniło się niemal do ostatniego miejsca. Spotkanie trzymało w napięciu do końcowego gwizdka sędziego.

Pomocnik reprezentacji Polski Nicola Zalewski przedwcześnie zakończył niedzielny mecz. Zawodnik Romy w 64. minucie za faul taktyczny w bocznym sektorze boiska na Michaelu Kayode obejrzał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. W jego ślady poszedł później zdobywca gola otwarcia (5.) dla gospodarzy Romelu Lukaku. Belg w końcówce meczu brutalnie zaatakował wślizgiem Christiana Kouame'a.

Wyrównująca bramka padła zaraz po wznowieniu gry, gdy boisko opuścił Zalewski. Wrzutkę w pole karne, autorstwa Kouame'a, głową przedłużył Lucas Martinez Quarta.

W samej końcówce jeszcze bardziej iskrzyło między zawodnikami obu drużyn. Nastrojów nie tonowali trenerzy Jose Mourinho i Vincenzo Italiano. Sędzia meczu pokazał jeszcze jedną czerwoną kartkę, wskazując na ławkę rezerwowych gości.

W tabeli AS Roma jest czwarta z 25 pkt. Traci do prowadzącego Interu 13 pkt. Fiorentina zajmuje siódme miejsce - ma punkt mniej od Romy.