Wolff był zaskoczony decyzją Hamiltona. "Powiedział mi to przy śniadaniu"

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wolff był zaskoczony decyzją Hamiltona. "Powiedział mi to przy śniadaniu"

Wolff był zaskoczony decyzją Hamiltona. "Powiedział mi to przy śniadaniu"
Wolff był zaskoczony decyzją Hamiltona. "Powiedział mi to przy śniadaniu"AFP
Szef zespołu Mercedes Toto Wolff, przyznał w piątek, że zaskakująca zmiana Lewisa Hamiltona i transfer do Ferrari od 2025 roku była dla niego szokiem, gdy siedmiokrotny mistrz świata przekazał tę wiadomość przy śniadaniu.

Posunięcie, które wstrząsnęło całym sportem, zostało ogłoszone światu przez obie drużyny w czwartek, dzień po tym, jak Brytyjczyk poinformował Wolffa o swojej decyzji.

„Formuła 1 i moje życie uczyniły mnie odpornym na niespodzianki. Wiele razy w życiu spotykałem się z takimi informacjami, ale to była niespodzianka” – powiedział Austriak w piątek.

„Wiedzieliśmy, że może to być rok, mogą to być dwa” – powiedział o przedłużeniu kontraktu z klauzulą zwolnienia, które Hamilton i Mercedes podpisali dopiero w sierpniu ubiegłego roku.

„Wiedzieliśmy, że zakończy się najpóźniej pod koniec 2025 roku. Zaskoczeniem było to, że słyszałem te plotki kilka dni wcześniej, ale chciałem poczekać na zaplanowane przez nas śniadanie, a była to środa rano. To wtedy przekazał tę wiadomość” - powiedział.

Wolff powiedział, że 39-letni Hamilton przyszedł do jego domu w Oksfordzie i powiedział mu, że potrzebuje nowego wyzwania.

„Powiedział mi, że zdecydował się ścigać dla Ferrari od 2025 roku. I to w zasadzie wszystko. Odbyliśmy dobrą godzinę rozmowy. Sposób, w jaki to ujął, jest całkowicie zrozumiały… że szukał innego środowiska i być może była to ostatnia możliwość zrobienia czegoś innego" - powiedział.

„Jesteśmy doświadczonymi mężczyznami. Wiedzieliśmy, że podpisanie krótkoterminowego kontraktu może być korzystne dla obu stron. Nie mogliśmy zobowiązywać się na dłuższy okres, a on przyjął opcję odejścia" - powiedział.