Holger Rune przełamuje passę porażek po powrocie do Bazylei

Rune przerywa passę porażek po powrocie do gry
Rune przerywa passę porażek po powrocie do gryAFP
Duńczyk odwrócił losy meczu w Bazylei po przegraniu pierwszego seta 1:6. Pokonał nerwy, być może dzięki piorunującemu efektowi nowego trenera Borisa Beckera, i wygrał kolejne dwa sety 7:5, 6:3. Awansował do drugiej rundy turnieju ATP, gdzie czeka na niego Argentyńczyk Sebastian Baez.

Znacząca zapaść Holgera Rune może dobiegać końca. We wtorek Duńczyk odniósł pierwsze zwycięstwo od prawie miesiąca, pokonując Serba Miomira Kecmanovicia (55. ATP). Stało się to w pierwszej rundzie turnieju ATP 500 Swiss Indoors w Bazylei, gdzie Rune dotarł do finału w zeszłym roku.20-letni Duńczyk wygrał 1:6, 7:5, 6:3, mimo że zaczął słabo i w drugim secie miał przełamanie serwisu.

Rune zemścił się za przegraną w dwóch setach z Kecmanoviciem w Sztokholmie w zeszłym tygodniu, a zwycięstwo było dopiero drugim w ostatnich 12 meczach młodego Duńczyka od letniego Wimbledonu. W drugiej rundzie zmierzy się z 22-letnim Argentyńczykiem Sebastianem Baezem.

Rune brakowało wigoru w pierwszym secie przeciwko Kecmanoviciowi, a jego poziom energii był bardzo daleki od optymalnej formy Duńczyka. Zmieniło się to jednak w drugim secie. Szczególnie gem, w którym przełamał rywala na 4:4, wydawał się punktem zwrotnym. Tutaj pokazał trochę luzu i finezji, których brakowało w ostatnich miesiącach.

Rune zatrudnił legendę Borisa Beckera, aby pomógł mu wyjść z kryzysu, a zwycięstwo nad Kecmanoviciem może być pierwszą oznaką, że współpraca z Niemcem zaczyna przynosić owoce.