Andy Murray marzy o ponownych meczach z Rafą Nadalem i Novakiem Djokovicem

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Andy Murray marzy o ponownych meczach z Rafą Nadalem i Novakiem Djokovicem

Nadal i Murray podczas treningu
Nadal i Murray podczas treningu BRADLEY KANARIS/Getty Images via AFP
Andy Murray przyznał, że marzy o grze w decydujących fazach turniejów przeciwko Novakowi Djokovicowi i Rafaelowi Nadalowi.

Przemawiając przed otwierającym sezon Brisbane Open, 36-latek powiedział, że tęskni za czasami, gdy regularnie spotykał się z Djokovicem, Nadalem i Rogerem Federerem pod koniec dużych turniejów.

Murray mierzył się z wielką trójką przez dekadę między 2006 a 2016 rokiem, zanim seria kontuzji uniemożliwiła mu grę na kortach i spowodowała gwałtowny spadek w rankingu. Podczas gdy inni zdobywali tytuł za tytułem, 36-letni Szkot walczył o powrót, a jego kariera nigdy nie osiągnęła takiego poziomu jak wcześniej.

Ostatni raz spotkał się z Nadalem w półfinale Madrid Masters 1000 w 2016 roku i chociaż w zeszłym roku grał z Djokovicem w Madrid Masters 1000, nie spotkał się z nim od 2017 roku. "Oczywiście chciałbym mieć okazję zagrać z nimi ponownie, najlepiej w ostatnich etapach dużych turniejów" – powiedział Murray.

"To jest coś, za czym tęskniłem, to uczucie, tak naprawdę nie miałem takiej okazji. Jeśli mam okazję z nimi trenować, zawsze bardzo mi się to podoba. Przywołuje to dobre wspomnienia, ale najlepiej byłoby, gdybym robił to podczas turniejów, ale nie we wczesnych rundach".

Murray trenował z Nadalem w Brisbane, gdy Hiszpan powracał do gry po prawie 12 miesiącach kontuzji. Powiedział, że Nadal porusza się dobrze i nie wykazuje żadnych oznak kontuzji biodra, która zmusiła go do opuszczenia sezonu po Australian Open 2023.

Murray powiedział również, że Nadal dokonał tylko niewielkich zmian w swojej grze podczas swojej nieobecności. "Jego drugi serwis jest zdecydowanie trudniejszy niż na początku jego kariery" – powiedział Murray.

"Ale tak, jeśli chodzi o resztę gry, to o ile nie ma problemów fizycznych, nie ma powodu, aby wprowadzał duże zmiany. Kiedy jest sprawny i zdrowy, to właśnie ten styl gry bardzo, bardzo dobrze mu wychodzi, szukanie forehandu, próba dominacji tym uderzeniem. Jeśli chce odnieść sukces w przyszłości, to właśnie to powinien robić. Tak właśnie starał się grać dzisiaj".

Murray zmierzy się w pierwszej rundzie z rozstawionym z numerem drugim Bułgarem Grigorem Dimitrovem w powtórce finału Brisbane Open z 2013 roku, który Murray wygrał w dwóch zaciętych setach. Dimitrov wygrał ich ostatnie spotkanie podczas US Open w 2023 roku. "Muszę zagrać naprawdę dobrze, z pewnością dużo lepiej niż tam, jeśli mam zamiar awansować" – powiedział Murray.