Tenis Flash: Magda Linette nie do zatrzymania dla Stevanović, Nadal nie pograł w Barcelonie

Tenis Flash: Magda Linette w akcji, trudny test przed Nadalem
Tenis Flash: Magda Linette w akcji, trudny test przed NadalemProfimedia
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

20:54 Arthur Fils (36. ATP) dopiero w trzecim secie złapał pełną kontrolę nad meczem z Danielem Altmaierem (66. ATP). Po wygranej 6:4, 1:6, 6:1 trafi na pogromcę Rafy Nadala, Alexa De Minaura.

20:51 Sachia Vickery (134. WTA) miała chrapkę sprawić sensację w drugiej rundzie turnieju WTA w Stuttgarcie. Po przegranym pierwszym secie odbiła się w drugim, w ostatnim prowadziła już 4:2. Dopiero w tym momencie Coco Gauff (3. WTA) wzięła się za odrabianie strat, co udało się rzutem na taśmę, wynikiem 6:3, 4:6, 7:5.

20:02 W setach wygląda to bardzo dobrze, ale Stefanos Tsitsipas (7. ATP) wcale nie miał łatwej przeprawy z Sebastianem Ofnerem (43. ATP). Austriak skutecznie rewanżował się za trzy z pięciu przełamań faworyta, pozostając długo w grze. Tsitsipas wyszedł jednak zwycięsko z pojedynku 1/16 finału na barcelońskiej mączce, z wynikiem 6:4, 7:5. W 1/8 finału czeka na niego Roberto Carballes Baena (72. ATP), który poradził sobie wyżej notowanym Lorenzo Musettim (24. ATP) 7:6(4), 6:4.

Skrót meczu Ofner-Tsitsipas

18:44 W Monachium deszcz parokrotnie utrudniał życie zawodnikom, dlatego dopiero późnym popołudniej udało się dokończyć mecz Alexandra Zvereva (5. ATP) z Jurijem Rodionovem (118. ATP). Pomimo pokaźnej różnicy rankingowej, ta na tablicy wyników nie była przesadnie wielka. Faworyt potrzebował tie-breaka w pierwszym secie, by odprawić pretendenta i awansował do ćwierćfinału z wynikiem 7:6(3), 6:2.

18:01 Kolejna próba powrotu na wielką tenisową scenę okazała się nieudana dla Rafaela Nadala (644. ATP). Po długiej przerwie i próbie powrotu do zdrowia 12-krotny triumfator turnieju w Barcelonie odpada już w pierwszym meczu. Hiszpan podjął wyrównaną walkę z Alexem De Minaurem (11. ATP) w otwierającym secie, ale musiał skapitulować w drugim, kończąc występ wynikiem 5:7, 1:6.

Mecz De Minaura z Nadalem w skrócie

16:46 Filip Peliwo (458. ATP) nie był stawiany w roli faworyta podczas meczu z Egipcjaninem Amrem Elsayedem (730. ATP) pomimo rozstawienia jako trzeci najlepszy zawodnik w Monastyrze. Ze swojej roli wywiązał się jednak modelowo, wygrywając z 25-letnim przeciwnikiem 6:2, 6:4. Jego drugim rywalem w turnieju ITF M15 będzie Stuart Parker (677. ATP).

16:14 Dusan Lajović (59. ATP) nie zamierzał uznawać wyższości faworyzowanego Ugo Humberta (13. ATP). Choć to Francuz pierwszy wyszedł na prowadzenie. Później Serb wygrał cztery gemy z rzędu i dowiózł pierwszego seta wynikiem 6:4. Scenariusz powtórzył się w drugiej partii, a zwycięstwo 6:4, 6:4 oznacza, że Serb powalczy z Alejandro Davidovichem Fokiną (27. ATP) w kolejnym meczu w Barcelonie.

15:20 W 1/8 finału w Barcelonie jest również Casper Ruud (6. ATP). Norweg pokonał Francuza Alexandre’a Mullera (110. ATP) 6:3, 6:4, choć po drodze aż dwukrotnie dał się przełamać.

14:48 Niedawny rywal Kamila Majchrzaka uderza ponownie. Marco Trungelliti (197. ATP) bez straty seta poradził sobie z Nicolasem Jarrym (22. ATP). Argentyńczyk zwyciężył 7:6(5), 6:3 i o ćwierćfinał rozgrywek na barcelońskiej mączce zagra w czwartek z Matteo Arnaldim.

14:16 Magda Linette (60. WTA) bez wysiłku poradziła sobie z Nataliją Stevanović (204. WTA). Serbka podejmowała próby wyrównanej walki z poznanianką, ale ta trzymała poziom co najmniej o klasę przewyższający rywalkę

12:42 W niedzielę zamknęła drzwi do turnieju w Rouen Martynie Kubce, a dziś udowodniła, że miejsce w głównej drabince naprawdę jej się należy. Gabriela Elena Ruse (162. WTA) poradziła sobie z Nao Hibino (85. WTA) przy zaledwie trzech zdobytych gemach rywalki. Po zwycięstwie 6:2, 6:1 Rumunka zagra z Clarą Burel (44. WTA), turniejową siódemką.

12:33 Weronika Falkowska (490. WTA) w imponującym stylu wyeliminowała dziś rozstawioną z szóstką Kaylah McPhee (337. WTA). Polka wygrała 6:3, 6:1 i awansowała do 1/8 finału ITF W35 w Hammamet. Jej kolejną rywalką będzie 19-letnia Ksenia Zajcewa (427. WTA). A ponieważ Falkowska wygrała sześć kolejnych meczów z rzędu, życzymy jej kontynuacji tej passy.

12:28 Coco Gauff (3. WTA) zamierza zakończyć w tym sezonie posuchę na nawierzchni ziemnej. Amerykanka chce jeszcze przed Rolandem Garrosem dołożyć kolejny tytuł. W Stuttgarcie kolejny krok czeka ją już dziś, będziemy śledzić efekty.

Statystyki kariery Coco Gauff
Statystyki kariery Coco GauffFlashscore / AFP

09:17 Kilka godzin później w Barcelonie trudne zadanie czeka Rafaela Nadala (644. ATP). Hiszpan, który wczoraj wygrał swój pierwszy mecz na mączce po niemal dwóch latach przerwy, zagra bowiem z Alexem De Minaurem (11. ATP), który będzie stanowił dużo trudniejsze zadanie do pokonania od pokonanego wczoraj przez Nadala Flavio Cobolliego (62. ATP). Spotkanie z Autralijczykiem legenda tenisa powinna zacząć o 16.

09:14 Witamy w kolejnym dniu sezonu na kortach ziemnych. Wszyscy czekamy na godzinę 13, bo to właśnie wtedy na kort na wyjść Magda Linette (60. WTA), która w drugiej rundzie turnieju halowego we francuskim Rouen zmierzy się z Nataliją Stevanović (204. WTA) z Serbii. Do tej pory obie grały ze sobą tylko raz - w 2019 roku górą była Polka. Tym razem też jest zdecydowaną faworytką.