Tenis Flash: Świątek rozbiła Linette w Pekinie, czas na ćwierćfinał

Zaktualizowany
Tenis Flash: Już dzisiaj polskie starcie Świątek z Linette w 1/8 w Pekinie
Tenis Flash: Już dzisiaj polskie starcie Świątek z Linette w 1/8 w PekinieAFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

22:22 W rozgrywkach ATP nie mogliśmy szukać momentu dnia w innym miejscu niż w finale Sinner-Miedwiediew w Pekinie. Oto, naszym zdaniem, wymiana stanowiąca ozdobę meczu.

FlashMoment ATP na środę
Flashscore

19:06 Brakło szczęścia Szymonowi Walkowowi we francuskim Mouilleron-Le-Captif. W turnieju deblowym Polak wraz z Hunterem Reesem trafili od razu na najwyżej rozstawionych rywali. Zdołali wyrównać na 1:1 w setach, ale w super tie-breaku ulegli 8-10 parze Cash/Galloway.

17:51 Najpiękniejszy moment środy w kobiecym tenisie? Wybór Flashscore mógł być tylko jeden. Ta wymiana Jeleny Ostapenko (17. WTA) z wyżej rozstawioną, a ostatecznie pokonaną 6:4, 6:2 Jessicą Pegulą (4. WTA) skradła nasze serca.

FlashMoment środy w rozgrywkach WTA
Flashscore

16:13 Do siedmiu razy sztuka. Jannik Sinner (7. ATP) po sześciu porażkach z rzędu wreszcie rozprawił się z Daniiłem Miedwiediewem (3. ATP). A że doszło do tego w finale turnieju ATP w Pekinie, to dodatkowa przyjemność dla młodego Włocha. Zwyciężył po dwóch tie-breakach, 7:6(2), 7:6(2).

Skrót wielkiego finału w Pekinie
Flashscore

15:54 Roman Safiulin (41. ATP) co prawda dotąd był za plecami Andy’ego Murraya (41. ATP) w rankingu, ale sytuacja już się zmienia. W Szanghaju pokonał o 10 lat starszego weterana 6:3, 6:2 i zapewnił sobie grę w drugiej rundzie.

Skrót meczu Safiulin-Murray
Flashscore

15:15 Przez chwilę pachniało wielką sensacją. Młodziutka Mirra Andriejewa (60. WTA) bardzo szybko wygrała pierwszego seta z faworytką Jeleną Rybakiną (5. WTA), by następnie ulec w dwóch kolejnych setach. Rybakina zanotowała jeden z niewielu udanych powrotów przeciwko fenomenalnej 16-latce, wygrywając 2:6, 6:4, 6:1.

13:56 Bardzo dobre wieści ze słonecznej Lizbony. Karol Drzewiecki w parze ze Zdenkiem Kolarem pewnie wygrali swój pierwszy mecz i są w ćwierćfinale debla. Włoską parę Della Valle/Forti pokonali 6:2, 6:1.

12:30 Magda Linette (25. WTA) nie znalazła sposobu na doskonale dysponowaną Igę Świątek (2. WTA). Historyczny, pierwszy pojedynek między dwiema najlepszymi polskimi tenisistkami zakończył się jednostronnym wynikiem 6:1, 6:1 na korzyść faworytki, której forma wyraźnie rośnie po szybkim odpadnięciu w Tokio.

Wynik i statystyki pojedynku Linette-Świątek
Wynik i statystyki pojedynku Linette-ŚwiątekFlashscore

10:44 Hubert Hurkacz (17. ATP) poznał swojego rywala w drugiej rundzie turnieju ATP 1000 w Szanghaju. Będzie nim Australijczyk Thanasi Kokkinakis (71. ATP), który pokonał w pierwszej rundzie Włocha Fabio Fogniniego (129. ATP) 6:2, 6:4. W pierwszej rundzie Polak miał wolny los.

10:24 W pierwszym spotkaniu 1/8 finału turnieju WTA w Pekinie Jelena Ostapenko (17. WTA) wyeliminowała Jessicę Pegulę (4. WTA) po wygranej 6:4, 6:2. Spotkanie Ludmiły Samsonowej (22. WTA) z Martą Kostiuk (44. WTA) dobrnęło do trzeciego seta, przez co pojedynek Świątek z Linette na pewno się opóźni.

06:30 Już około godziny 10 na kort w Pekinie wyjdą Iga Świątek (2. WTA) i Magda Linette (25. WTA), które powalczą o miejsce w ćwierćfinale turnieju WTA 1000 w Pekinie. Będzie to pierwszy bezpośredni pojedynek naszych dwóch obecnie najlepszych tenisistek.