Tenis Flash: Świątek rozbiła Sakkari, Alcaraz górą w drugim finale w Indian Wells

Tenis Flash: Świątek z Sakkari, a Alcaraz z Miedwiediewem w finałach w Indian WellsAFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

00:10 Daniił Miedwiediew (4. ATP) doskonale wszedł w finał przy nierozgrzanym Carlosie Alcarazie (2. ATP) i wypracował szybkie 3:0. Gdy jednak Hiszpan złapał optymalny rytm, wrócił do walki i w tie-breaku wyrwał pierwszego seta. Rywal nie zdołał zostawić tej porażki za sobą i w drugiej partii dostał prawdziwe lanie. Alcaraz broni tytułu sprzed roku w Indian Wells, wygrywając 7:6(5), 6:1.

21:51 "Pod koniec meczu rzeczywiście czułam, jakby kort był większy po drugiej stronie, bo byłam na tyle skoncentrowana i na tyle dobrze wiedziałam, co powinnam zrobić, że wszystko wychodziło idealnie. W drugim secie po prostu grałam tak, jak na początku pierwszego, ale nie było momentu, gdzie wpuściłam Marię w grę. Cały czas koncentrowałam się na odpowiednich rzeczach i nawet w ostatnim gemie nie przeszło mi przez myśl, że spotkanie może się skończyć, bo raczej starałam się przekierowywać myśli na to, co powinnam zrobić" - relacjonuje Iga Świątek w wywiadzie dla Canal+ po zwycięstwie w Indian Wells.

20:39 Jak bardzo słusznie wylicza Mateusz Stańczyk, Iga Świątek w 2024 roku zgarnęła już drugi turniej rangi WTA 1000. I za osiągnięcie, i za fantastyczny styl należy się wielkie uznanie!

20:16 W pierwszym secie finału w Indian Wells Maria Sakkari (9. WTA) zdołała okrzepnąć i odpowiedzieć na szybko zadane przez Igę Świątek (1. WTA) straty. To ona przejęła inicjatywę – przynajmniej tymczasowo – i dopiero w 10. gemie musiała uznać wyższość Polki, przy stanie 6:4. W drugim secie Polka weszła już w tryb maszyny i rywalka była bezradna, nie mogąc znaleźć pomocy nawet w rozmowie z trenerem. Iga Świątek rozjechała ją 6:0, wygrywając osiem gemów z rzędu!

13:38 Czy Maria Sakkari jest w stanie zagrozić Idze Świątek w niedzielnym finale BNP Paribas Open w Indian Wells? Sebastien Gente jest prawie przekonany, że nad Kalifornią znów powiewać będzie polska flaga. Ale tenis bywa nieprzewidywalny!

Dotąd Świątek i Sakkari grały pięciokrotnie, czy Polka wyrówna bilans?
Dotąd Świątek i Sakkari grały pięciokrotnie, czy Polka wyrówna bilans?Flashscore

10:12 W nocy Carlos Alcaraz (2. ATP) pokonał Jannika Sinnera (3. ATP) 1:6, 6:3, 6:2. Była to pierwsza w tym roku porażka Włocha i pierwsza po 19 spotkaniach wygranych z rzędu. Tym samym Hiszpan będzie miał okazję obronić tytuł w Kalifornii, a w finale będziemy mieli powtórkę z ubiegłego roku, ponieważ na przeciwko niego stanie Daniił Miedwiediew (4. ATP). Rosjanin bardzo słabo zaczął mecz z Tommym Paulem (17. ATP), ale ostatecznie odwrócił losy półfinału i wygrał 1:6, 7:6(3), 6:2. Start finału zaplanowano na godzinę 22 czasu polskiego.

10:09 Na godzinę 19 czasu polskiego organizatorzy w Indian Wells zaplanowali finał kobiecego turnieju pomiędzy Igą Świątek (1. WTA) i Marią Sakkari (9. WTA). Będzie to szóste spotkanie obu zawodniczek i mimo że w bezpośednim bilansie prowadzi Greczynka, to Polka wygrała bez straty seta dwa ostatnie pojedynki. Oczywiście to liderka światowego rankingu jest dziś uważana za faworytkę. W Kalifornii w tegorocznym turnieju nie straciła jeszcze seta.