Tenis Flash: Trwają turnieje w Linzu, Montpellier i Hua Hin

Tenis Flash: Trwają turnieje w Linzu, Montpellier i Hua HinProfimedia
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

19:25 To nie było udane losowanie dla Daniela Michalskiego (286. ATP). Pozycja na skraju drabinki challengera w Koblencji oznaczała, że w drugiej rundzie zwycięzca pierwszego meczu wpadnie na najwyżej rozstawionego Jurija Rodionova. Najpierw jednak Polak musiał dziś mierzyć się z Valentinem Royerem (250. ATP). Po serii wzajemnych przełamań w pierwszym secie konieczny okazał się tie-break, w którym Polak pokonał Francuza. Ten niestety zaczął drugą partię od wykorzystanego break pointa i poszedł za ciosem, wygrywając 6:4. W decydującym secie prowadził już 4:1, gdy Michalski odrobił jedno przełamanie. Niestety, o wielkim powrocie nie było mowy, gdy w siódmym gemie Royer wyszedł na 40:0. Dwa break pointy Polak obronił, przy trzecim stracił podanie. Więcej nie ugrał, Francuz skończył seta i cały mecz gemem do zera.

18:17 Wczoraj francuscy kibice w Montpellier mogli świętować, gdy ich reprezentant odprawił Andy’ego Murraya z turnieju ATP. Dziś losy się odwróciły – to wyżej notowany Francuz Hugo Gaston (88. ATP) wypadł z drabinki po porażce 1:6, 3:6 z Kanadyjczykiem Denisem Shapovalovem (137. ATP). Zwycięzcę czeka nie lada wyzwanie w kolejnym meczu, gdzie spotka się z Aleksandrem Bublikiem (27. ATP), turniejową dwójką.

16:25 Drugi duży krok Clary Tauson (91. WTA) w Linzu. Młoda Dunka odwróciła losy meczu z Camilą Giorgi (68. WTA) i zwyciężyła 3:6, 6:3, 6:3. Teraz będzie jednak musiała wspiąć się na absolutne wyżyny, ponieważ w drugiej rundzie czeka na nią pierwsza rakieta turnieju - Jelena Ostapenko (12. WTA)!

14:58 20-letnia Alicja Formella nie miała szczęścia do losowania. W turnieju ITF W15 w Monastyrze trafiła na wysoko rozstawioną Ariannę Zucchini (656. WTA) i Włoszka nie zostawiła z Polki wiele na korcie. Wygrana 6:0, 6:3 dała jej szybki awans.

14:13 Bez dobrych wieści dla polskiego tenisa z Szarm El-Szejk. Martyn Pawelski i Jasza Szajrych przegrali z włoskim duetem Bondioli/Caniato walkę o ćwierćfinał turnieju ITF M15. Mecz był bardzo zacięty, oba sety kończyły się tie-breakami. Decydował więc finisz, a ten lepszy mieli Włosi, którzy wygrali 6:7(3), 7:6(7), 10-6.

13:31 Turniej WTA w Linzu zaczął się doskonale dla Jodie Burrage (102. WTA). Po przejściu kwalifikacji Brytyjka rozjechała Warwarę Graczową (46. WTA) 6:4, 6:0 i może ze spokojem wyczekiwać rywalki w 1/8 finału.

13:26 Rakieta Rafaela Nadala, którą Hiszpan zdobywał punkty podczas finałowego zwycięstwa nad Rogerem Federerem w 2007 r. w Rolandzie Garrosie, została sprzedana na poniedziałkowej aukcji za ponad 118 000 dolarów, co plasuje ją wśród najdroższych tego typu pamiątek. Więcej tutaj

11:50 Brytyjscy fani tenisa mogą zacierać ręce. Dziś do gry wchodzi Sky Sports Tennis, nowa telewizja z dostępem do rozgrywek ATP i WTA.

08:40 Tenisiści i tenisistki mieli w tym tygodniu kilka lokacji do rozgrywania kolejnych meczów i zbierania rankingowych punktów. Panowie rywalizują w Montpellier, a panie w Linzu i Hua Hin. Wiele zawodniczek i zawodników ze światowej czołówki odpoczywa jednak po intensywnym czasie w Australii i Australian Open.