Tenis Flash: Zaskakująca porażka Świątek w Tokio, Fręch gra dalej w Pekinie

Tenis Flash: Zaskakująca porażka Świątek w Tokio, Fręch gra dalej w PekiniePAP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

23:14 Walczyli prawie trzy godziny i za cały pojedynek obu można by wyróżnić. Jeśli jednak mamy wybierać najlepszy fragment meczu Alexeia Popyrina z Sebastianem Kordą, to byłby to właśnie ten. Oto nasz piątkowy FlashMoment ATP!

FlashsMoment ATP piątku

22:26 Ozdoba piątku w kobiecym tenisie? Nasz wybór padł na ten fragment meczu Ons Jabeur z Nadią Podoroską.

FlashMoment piątku w rozgrywkach WTA

17:45 W kolejnej rundzie w Pekinie zameldował się też Casper Ruud (9. ATP). Rozstawiony z "siódemką" Norweg nie bez problemów pokonał Jana-Lennarda Struffa (22. ATP) 7:5,(5), 6:3. W pierwszym secie faworyt spotkania potrzebował aż czterech piłek setowych do zakończenia partii.

16:12 Carlitos po spotkaniu chwalił Hanfmanna i przyznał, że we własnej grze widział sporo do poprawy. Na szczęście szansę na to otrzyma w kolejnej rundzie.

Wypowiedź pomeczowa Carlosa Alcaraza w Pekinie

15:32 Wielki faworyt nie zawiódł w Pekinie. Carlos Alcaraz (2. ATP) w dwóch setach zamknął rywalizację z Yannickiem Hanfmannem (53. ATP). Choć Niemiec był kwalifikantem, to sprawił Hiszpanowi problemy zwłaszcza w pierwszym secie, gdy przełamał go dwukrotnie. Ostatecznie jednak Carlitos przebrnął w mniej niż 100 minut, wygrywając 6:4, 6:3. W 1/8 finału 20-latek zmierzy się z Lorenzo Musettim (18. ATP).

Skrót meczu Alcaraz-Hanfmann

13:15 Podczas kazachskiego Astana Open (ATP 250) czwarty rozstawiony Jiri Lehecka (29. ATP) w dwóch setach pokonał Jahora Hierasimaua (661. ATP). Białorusin był bliski wygrania drugiej partii, ale nie wykorzystał dwóch piłek setowych i przegrał po tie-breaku 2:6, 6:7(3).

Skrót meczu Lehecka-Hierasimau

12:15 Już w pierwszej rundzie z turniejem w Pekinie pożegnał się rozstawiony z czwórką Grek Stefanos Tsitsipas (5. ATP). Nie znalazł on sposobu na Nicolasa Jarry'ego (23. ATP), który pokonał go 6:4, 6:4.

11:41 Iga Świątek niestety jest jedyną zawodniczką ścisłego topu, która w piątkowym meczu w Tokio sobie nie poradziła. Ostatnie spotkanie, pomiędzy Marią Sakkari (6. WTA) a Caroline Garcią (10. WTA) zakończyło się pewną wygraną 6:2, 6:2 Greczynki, która w kolejnej rundzie zmierzy się w pojedynku dwóch wysoko rozstawionych rakiet z Jessicą Pegulą

11:36 Holger Rune (4. ATP) również nie miał problemu z odprawieniem swojego rywala. Turniejowa trójka w Pekinie pokonała Felixa Auger-Aliassime’a (15. ATP) w dwóch setach, każdorazowo z jednym, decydującym przełamaniem. Po zwycięstwie 6:4, 6:4 Duńczyk trafi na Grigora Dimitrova.

Skrót meczu Rune - Auger-Aliassime

11:20 Może nie wygranej, ale lepszego wyniku spodziewali się na pewno fani tenisa z USA. Tommy Paul (13. ATP) wygrał tylko trzy gemy w meczu z faworytem, Daniiłem Miedwiediewem (3. ATP). Moskwianin w efektownym stylu wchodzi do 1/8 finału w Pekinie po wygranej 6:2, 6:1. Zagra w nim z Alexem de Minaurem (12. ATP).

Skrót meczu Miedwiediew-Paul

08:32 Magdalena Fręch (69. WTA) pewnie pokonała Francuzkę Dianę Parry (99. WTA) 6:4, 6:4 i awansowała do finałowej rundy eliminacji do turnieju WTA 1000 w Pekinie. Aby znaleźć się w głównej drabince tej prestiżowej imprezy Polka będzie musiała jeszcze wygrać z Claire Liu (83. WTA).

08:28 Iga Świątek (2. WTA) niespodziewanie odpadła już w swoim drugim meczu w turnieju WTA 500 w Tokio. Druga zawodniczka światowego rankingu przegrała z Weroniką Kudiermietową (19. WTA) 2:6, 6:2, 4:6. Spotkanie było rozgrywane na etapie ćwierćfinału, wcześniej Polka miała wolny los w pierwszej rundzie, a w drugiej pokonała Mai Hontamę. W półfinale Kudiermietowa zagra z Anastazją Pawluczenkową (86. WTA).