Kolejna porażka Washington Capitals, tym razem po karnych z New York Isnalders

Newy York Islanders okazali się lepsi po rzutach karnych
Newy York Islanders okazali się lepsi po rzutach karnych AFP
Gracze Washington Capitals przegrali kolejne spotkanie. Tym razem musieli uznać wyższość New York Islanders, którzy wygrali po rzutach karnych.

Pierwsza tercja nie przyniosła żadnych trafień, ale dużo lepiej wyglądali w niej gracze Washington Capitals. Stwarzali więcej zagrożenia pod bramką przeciwnika, ale nie przełożyło się to gole.

Druga była już zdecydowanie bardziej wyrównana. Już po czterech minutach gry goście z Nowego Jorku wyszli na prowadzenie. Gracze Washington szybko odpowiedzieli i przed decydującą tercją było 1:1.

Trzecia odsłona to dominacja Islanders, ale nie zdołali pokonać bramkarza gospodarzy i konieczna była dogrywka. Ta jednak również nie przyniosła rozstrzygnięcia i o losach meczu decydowały rzuty karne.

Zdecydowanie lepiej poradzili sobie z tym zadaniem goście, którzy dwa razy pokonali bramkarza gospodarzy. Gracze Washington Capitals wykorzystali tylko jedną z trzech prób i przegrali.

Newy York Islanders zajmują 7. miejsce w tabeli Konferencji Zachodniej. Washington Capitals plasują się pięć pozycji niżej.