Nadal: Myślę, że nie jestem w stanie grać w 100% bez problemów

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nadal: Myślę, że nie jestem w stanie grać w 100% bez problemów

Nadal: Myślę, że nie jestem w stanie grać w 100% bez problemów
Nadal: Myślę, że nie jestem w stanie grać w 100% bez problemówAFP
Rafael Nadal przyznał, że ciężko było mu powstrzymywać się od powrotu do gry przez ostatnie miesiące. Oto co miał do powiedzenia po meczu.

Nadal powrócił na tournée w styczniu w Brisbane po prawie rocznej przerwie z powodu kontuzji biodra wymagającej operacji, ale naderwanie mięśnia zmusiło go do opuszczenia Australian Open oraz turniejów w Doha, Indian Wells i Monte Carlo.

Rozgrywając swój pierwszy mecz na mączce od triumfalnej kampanii French Open w 2022 roku, Nadal pokonał we wtorek w Barcelonie Włocha Flavio Cobolliego 6:2, 6:2.

„Trudno sobie z tym wszystkim poradzić i robić logiczne rzeczy, gdy rywalizujesz w miejscach wyjątkowych” – powiedział. „Trudno było poradzić sobie w tych warunkach, ale udało mi się, bo miałem mniej więcej kontrolę. Nie musiałem podejmować wielkiego wysiłku, jeśli chodzi o wymagania fizyczne. Zobaczmy, czy będę w stanie nadal sobie z tym radzić we właściwy sposób”.

12-krotny mistrz w Barcelonie, który zebrał gromkie brawa na korcie głównym nazwanym jego imieniem, powiedział, że jego pierwszy serwis wciąż nie działał na pełnych obrotach.

„Myślę, że nie jestem w stanie grać w 100% bez problemów” – powiedział Nadal, który w środę spotkał się z Australijczykiem Alexem de Minaurem„Nie odczuwałem bólu, ale przez ostatnie dwa miesiące niewiele serwowałem. Staram się naciskać, kiedy naprawdę tego potrzebuję, jeśli mogę”.

Nadal zamierza poprawić swoją formę meczową przed French Open, podczas którego chce zdobyć rekordowy, piętnasty tytuł w okresie, który ma być jego ostatnim rokiem w karierze.