Novak Djoković po wymagającym meczu zameldował się w finale Nitto ATP Finals

Novak Djoković po wymagającym meczu zameldował się w finale Nitto ATP FinalsAFP
Novak Djoković pokonał Taylora Fritza i zameldował się w finale Nitto ATP Finals. Spotkanie było bardzo wyrównane, a oba sety kończyły się dopiero w decydującym gemie. Serb po raz ósmy zagra w finale turnieju kończącego sezon. Ostatni raz triumfował jednak w 2015 roku.

Pierwszy set rozpoczął się od gema serwisowego Taylora Fritza i już na samym początku byliśmy świadkami równowagi, co mogło zwiastować, że Djoković dobrze wszedł w spotkanie. Amerykanin jednak nie dał się przełamać i objął prowadzenie.

Kolejne gemy przebiegały pod dyktando serwujących bez większej historii. Przełamanie nastąpiło w piątym gemie i po raz pierwszy to Serb prowadził. Taki stan rzeczy nie utrzymał się zbyt długo, ponieważ Fritz zaliczył przełamanie powrotne i doprowadził do remisu.

Następne gemy przebiegały spokojnie, nie było szans na przełamanie i przy stanie 6:6 tenisistów czekał tie-break.

Novak Djoković zdobył mini breaka przy stanie 2:2, ale za chwilę sam stracił podanie. Końcówka należała jednak do Serba, który przy stanie 5:5 zagrał dwa znakomite forehandy i ostatecznie wygrał decydującego gema.

Drugi set układał się znakomicie dla Fritza, który już w pierwszym gemie przełamał Djokovicia, a następnie cały czas utrzymywał swoje podanie i był na prowadzeniu. Nie było żadnych break pointów.

Fritz dał się jednak przełamać przy prowadzeniu 5:4 i Nole wrócił do gry. Ponownie kibiców czekał decydujący gem.

Tie-breaka lepiej zaczął Serb i prowadził 2:0, ale za chwilę Fritz wrócił do gry i było 2:2. Niesamowitą akcję obaj tenisiści zagrali przy stanie 5:4 dla Novaka. Bardzo długą wymianę wygrał jednak Taylor Fritz i obronił swoje podanie.

Djoković nie złożył broni i za chwilę zagrał dobrze przy siatce, dzięki czemu wywalczył piłkę meczową przy swoim serwisie. Popełnił jednak łatwy błąd i doszło do wyniku 6:6. Nole utrzymał swoje kolejne podanie, prowadził 7:6 i miał drugą szansę na zakończenie spotkania. Taylor Fritz posłał piłkę na aut i ostatecznie to Serb awansował do finału Nitto ATP Finals.

Rywalem Novaka Djokovicia będzie zwycięzca meczu Casper RuudAndriej Rublow. Ten pojedynek rozpocznie się o godzinie 21.