Harry Kane najpierw świętował kolejny rekord, a później... zszedł z kontuzją

Kane (l.) świętuje kolejny rekord
Kane (l.) świętuje kolejny rekordAFP
Najlepszy strzelec Bayernu Monachium Harry Kane poprawił dziś własny rekord bramkowy i wyprzedził niemiecką legendę Uwe Seelera. 30-letni Anglik strzelił swojego 31. gola w Bundeslidze dla rekordowych mistrzów Niemiec. Żaden zawodnik nie zdobył więcej bramek w swoim debiutanckim sezonie. Seeler miał 30 bramek w sezonie 1963/1964.

Harry Kane już wcześniej pobił inny klubowy rekord, Luki Toniego (2007/2008), zdobywając 24. bramkę. Dziś, gdy w doliczonym czasie pierwszej połowy dał prowadzenie Bayernowi, poprawił także swój rekord życiowy. Dotąd dwukrotnie udawało mu się strzelać 30 bramek w lidze w Tottenhamie (sezony 2017/18 i 2022/23), na co potrzebował jednak 37-38 meczów. Teraz uwinął się w 25.

Prześledź komplet statystyk meczu Darmstadt-Bayern

Niestety nie wiadomo, czy napastnik z Anglii będzie w stanie dalej śrubować wyczyn, ponieważ na niespełna kwadrans przed końcem meczu w Darmstadt doznał bardzo nieprzyjemnie wyglądającej kontuzji, gdy wpadł na słupek i nie mógł podnieść się przez dłuższy czas. Po kilku minutach zastąpił go Eric Maxim Choupo-Moting, który w doliczonym czasie pomógł ustalić wynik meczu na 5:2, asystując przy golu Mathysa Tela.

Przypomnijmy, że Kane goni już tylko jeden rekord, do którego brakuje mu 10 goli. Najwięcej bramek w sezonie Bundesligi zdobył wcześniej Robert Lewandowski, który strzelił 41 razy dla FC Bayern w sezonie 2020/2021.