Xabi Alonso o golach w końcówce w meczach Bayeru: Trudno to wyjaśnić

Xabi Alonso o golach w końcówce w meczach Bayeru: Trudno to wyjaśnićProfimedia
Xabi Alonso powiedział, że trudno wyjaśnić, dlaczego jego podopieczni ciągle odwracają losy meczów w ostatnich minutach i dlaczego to robią. Wczoraj Robert Andrich zdobył gola wyrównującego w meczu ze Stuttgartem w 96. minucie gry. Przedłużyło to passę meczów bez porażki Bayeru do 46 spotkań.

„Nie widziałem, żeby coś takiego zdarzało się często w piłce nożnej. Trudno to wyjaśnić” – powiedział Sky 42-letni menadżer.

W tym sezonie Leverkusen strzeliło w tym sezonie 10 goli, które dały wygrane lub remisy w doliczonym czasie gry.

Bramka Andricha w 96. minucie była drugą najpóźniejszą w tym sezonie, po golu Josipa Stanisica strzelonym w ostatnią niedzielę w siódmej minucie doliczonego czasu gry, który zapewnił remis 1:1 z Borussią Dortmund.

W zeszłym tygodniu Alonso biegł wzdłuż linii bocznej, aby świętować ze swoimi zawodnikami, ale w tym tygodniu stał spokojnie i uśmiechał się, gdy wpadł gol Andricha.

„W zeszłym tygodniu trochę się wzruszyłem, ale w tym tygodniu po prostu nie mogłem uwierzyć, że znowu to zrobiliśmy”.

Menadżer Stuttgartu Sebastian Hoeness był rozczarowany, że sędzia dopuścił, aby zegar biegł przed bramką Leverkusen w „gorączkowym i bardzo emocjonującym” meczu.

„To były cztery minuty, potem pięć minut” – powiedział. "Moim zdaniem rzut wolny nie powinien był zostać dopuszczony".